Kategorie

Druhna honorowa z panną młodą

4 złote zasady idealnej druhny honorowej

Bycie świadkową to wielkie wyróżnienie, ale także ogromna odpowiedzialność. Przeczytaj nasze proste wskazówki, a unikniesz wpadek, zdając perfekcyjnie egzamin na najlepszą druhnę wszech czasów!

Zaangażowanie w przygotowania druhny honorowej

Zanim nadejdzie wielki dzień, przed Panną Młodą stoi perspektywa wielomiesięcznych, skrupulatnych przygotowań. Jako świadkowa jesteś ich integralną częścią, dlatego też musisz wykazać spore zaangażowanie. Pewnie nie raz będziecie wspólnie rozwiązywać dylematy dotyczące sukienki, dekoracji, zaproszeń i wszelkich innych kwestii, w których Panna Młoda poprosi Cię o pomoc. Przed Tobą stanie też wyzwanie zorganizowania ostatniego wieczoru w panieńskim statusie. Będzie to jedyne wydarzenie, za które będziesz w pełni odpowiedzialna od początku do końca, zaplanuj je więc tak, jakby wyobrażała sobie je Panna Młoda. Na pewno dobrze się znacie i ta wiedza powinna pomóc Ci w organizacji wieczoru. Spraw, by był niezapomniany!

Jak powinna wyglądać druhna honorowa?

Druhna honorowa swoim wyglądem powinna stanowić tło dla Panny Młodej, co oznacza, że musisz przestrzegać zasad właściwej, ślubnej etykiety. Niedopuszczalne jest założenie białej sukni, czarna i czerwona to także kolory, których należy się wystrzegać. Jak na Twoją rolę przystało powinnaś być przede wszystkim elegancka i nie wyzywająca. Głęboki dekolt, w który wpatrywać się będą wszyscy goście nie będzie mile widziany, podobnie jak długość mini. Od kilku sezonów bardzo popularne są pastelowe suknie maxi, o asymetrycznej górze. Kolor powinnaś przedyskutować z Panną Młodą, tak aby dobrze prezentował się w towarzystwie sukni ślubnej oraz pasował do ogólnej estetyki ślubu i wesela. Oczywiście jeśli w wybranym przez Panią Młodą kolorze, czy fasonie nie czujesz się dobrze, to powinnaś wprost jej to zasygnalizować. W końcu masz się czuć w swojej roli swobodnie. Przebieranie na siłę będzie skutkować ogólnym niezadowoleniem, a przecież Ty też masz cieszyć się tym dniem!

Pełna gotowość – podstawowa rola druhny honorowej

Śluby potrafią być nieprzewidywalne. Nawet jeśli Panna Młoda i jej świta dopnie wszystko na ostatni guzik, to rzadko zdarza się, że wszystko idzie gładko. Zwłaszcza jeśli chodzi o wesele, w którego organizację zaangażowanych jest nawet kilkadziesiąt osób. Musisz liczyć się z tym, że ktoś nie dotrzyma terminu lub zrealizuje zlecenie niezgodnie z wytycznymi. Twoim zadaniem jest pomóc opanować sytuację, szczególnie gdy ma miejsce w trakcie trwania wesela. Panna Młoda ma wystarczająco dużo stresu w dniu ślubu, powinna więc być jak najmniej zaangażowana w niespodzianki, a o ile to możliwe całkowicie ich nieświadoma. Musisz być elastyczna i dopuszczać każdą ewentualność, zatem w tym dniu powinnaś być szczególnie zmobilizowana. Jeśli przygotujesz sobie wcześniej listę kwestii, które mogą być problematyczne i sposoby ich rozwiązania, nic Cię nie zaskoczy!

Przemowa druhny podczas uroczystości

To chyba najbardziej stresujący moment dla Świadkowej. Wszyscy siedzą na swoich miejscach, wpatrzeni w wasz stolik, oczekując, aż wygłosisz swój elaborat i wzniesiesz toast za świeżo upieczonych małżonków. Jeśli publiczne wystąpienia powodują u Ciebie paraliż, to przygotuj sobie uprzednio treść na karteczce, która w razie wystąpienia niezręcznej ciszy, uratuje Cię z opresji. Grunt to spisać przemowę odpowiednio wcześnie tak, aby przemyśleć, dopracować i oswoić się z jej treścią. Stosując się do tych prostych wskazówek, jesteśmy pewni, że słowa naturalnie wypłyną z Twoich ust i zachwycą wszystkich weselnych gości.

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: klaudia.idzikowska@allani.pl

Nowe technologie, rozwój social mediów i zamiłowanie do mody pozwoliło mi realizować się w Allani. Godzenie studiów psychologicznych, pracy i własnej działalności zdecydowanie rozwinęło u mnie wielozadaniowość. Ciężko oderwać mnie od Instagrama, ale dla przyjaciół, rodziny i spontanicznych podróży od razu się wyloguje!