Kategorie

Biżuteria na stopach jest bardzo sexy

Biżuteria na stopach – wakacyjny hit czy kit?

Biżuteria na stopach to trend, który powraca do nas każdego lata. Przez jednych uwielbiana, przez innych uważana za niehigieniczną… No właśnie, jak to z nią naprawdę jest?

Biżuteria na stopach

Na Bliskim Wschodzie biżuteria na stopach uchodzi za zmysłową i niezwykle kobiecą. Wraz z nadejściem lata, my również lubimy różne wariacje na jej temat. Upały i tropikalne temperatury sprawiają, że ozdabianie rąk wolimy ograniczyć do minimum, na rzecz np. bransoletki na kostce. Ta w kolorze złota lub srebra potrafi pięknie podkreślić opaleniznę, a także uatrakcyjnić niejedną stylizację. W rzeczywistości to bardzo kokieteryjny dodatek, z powodzeniem możesz więc ubrać go na randkę lub wieczorne wyjście z przyjaciółmi. Zanim jednak zdecydujesz się na ozdabianie swoich stóp, nie zapomnij o perfekcyjnym pedicurze! Błyskotki w mgnieniu oka uwydatnią wszelkie zaniedbania i niedoskonałości w pielęgnacji nóg.

Latem nasze stopy w szczególny sposób narażone są na podrażnienia. Dlatego też tym bardziej powinnyśmy dbać o ich pielęgnację. Ich ozdabianie różnego rodzaju tatuażami lub biżuterią wymaga od nas szczególnej uwagi, gdyż czasem może doprowadzić do infekcji, a nawet grzybicy. Najczęściej decydujemy się na ozdabianie miejsca wokół kostki, gdzie skóra jest szczególnie cienka i wrażliwa. Wiele z nas decyduje się na kupno biżuterii, na którą później jesteśmy uczulone. Zanim więc zdecydujesz się na jej zakup, dowiedz się, na jakiego typu wyroby masz uczulenie. Najpopularniejsze ozdoby to:

  • boho biżuteria wykonana z połączenia sznurków, rzemyków, kamieni i koralików,
  • plecionki,
  • złoto lub srebro,
  • posrebrzany lub pozłacany metal,
  • ozdoby wykonane z muszli lub bursztynów.

Wybierz biżuterię idealną

Biżuteria na stopy nie musi jednak ograniczać się tylko i wyłącznie do bransoletek. Równie popularne i seksowne są pierścionki na palce. Najodpowiedniejsze modele, które nie powinny Cię uczulić, to te z regulowaną średnicą. Nie będą mocno przylegać do delikatnej skóry i zapewnią odpowiednią cyrkulację krwi. Najczęściej jednak przed obawą o uczulenie decydujemy się na kupno złotej lub srebrnej biżuterii. Współcześnie sklepy coraz częściej oferują produkty, które coraz bardziej przypominają złoto lub srebro, a w rzeczywistości są sztuczne. Jak odróżnić podrobioną biżuterię?

  • Przede wszystkim po cenie – złoto lub srebro zawsze będzie odrobinę droższe od pozostałych produktów. Coś co jest zbyt tanie, nie może być dobrej jakości.
  • Zwracaj uwagę na stemple – biżuteria powinna mieć stempel oznaczający próbę lub słowo ,,Sterling” (informujące o najwyżej jakości próbie srebra 925). Stempla szukaj zawsze przy zapięciu łańcuszka lub po wewnętrznej stronie biżuterii.
  • Sprawdź, czy produkt posiada rysę lub inny ślad – srebro to bardzo miękki metal, dlatego łatwo go zarysować. Jeśli zobaczysz, że pierścionek lub bransoletka posiada rysę, masz pewność, że nie kupujesz kota w worku.

@hippiefashionx @sallyrdesigns_embella #feetrings #plage #sea #sable #summer #silverring

Post udostępniony przez Ornella Francesca Meloni (@ornellafm74) 6 Lut, 2017 o 4:47 PST

Fot.: Instagram @ornellafm74,  Shutterstock

 

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)