Kategorie

  • Allani
  • /
  • Włosy
  • /
  • Przygotuj swoje włosy na nadejście wiosny
Pielęgnuj swoje włosy na wiosnę

Przygotuj swoje włosy na nadejście wiosny

Kalendarzowa wiosna już się rozpoczęła, dlatego warto się na nią odpowiednio przygotować. Twoje włosy po kilku miesiącach ukrywania się pod grubymi czapkami z pewnością są osłabione i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Tym razem podpowiemy Ci co możesz zrobić, by poprawić ich kondycję. Zobacz zabiegi regenerujące włosy, które z powodzeniem wykonasz sama w domu!

Domowa sauna

Ten zabieg polecany jest przede wszystkim do włosów zniszczonych mocnym rozjaśnianiem. Zaleca się stosować go maksymalnie dwa razy w tygodniu. W przeciwnym razie, Twoje włosy będą się przetłuszczać. To domowy odpowiednik fryzjerskiej sauny. Po zaaplikowaniu odżywki, a następnie potraktowaniu ich ciepłym powietrzem sprawisz, że łuski włosa otworzą się, umożliwiając wniknięcie odżywki w ich zniszczone fragmenty. Jak wykonać taki zabieg w domu? Myjemy włosy szamponem i dokładnie spłukujemy. Następnie lekko je podsuszamy, tak by pozostały wilgotne. Nakładamy na włosy obficie maskę regenerującą lub odżywkę i suszymy suszarką o największej mocy. Pamiętaj jednak, by odległość między włosem a suszarką wynosiła co najmniej 20 cm. Cały zabieg powinien trwać do 7 minut. Następnie spłukujemy odżywkę i gotowe!

Podetnij końcówki

Maski i odżywki są bardzo ważne w pielęgnacji włosów, jednak często zapominamy o najprostszym i zarazem podstawowym zabiegu, który z pewnością pomoże im odzyskać dawną formę. Mowa oczywiście o ich podcięciu. Nie musisz od razu znacząco odbierać im centymetrów. Wystarczy pozbycie się zniszczonych końcówek. Poza tym, nowa pora roku to nowa Ty! Zacznij ją więc z piękną i zadbaną fryzurą, a sama poczujesz się o wiele lepiej. Sprawdziłyśmy na własnej skórze, to naprawdę działa! Nie wiesz na jaką fryzurę się zdecydować? W tym sezonie bardzo modne są średniej długości boby. Może postawisz na takie cięcie?

Olejowanie włosów

Ten zabieg potrafi zdziałać cuda, pod warunkiem, że odpowiednio dobierzemy olejek do naszej skóry głowy i rodzajów włosów. Jeśli nie jesteś w stanie określić tego sama, poproś o to fryzjera. W zależności od stopnia porowatości włosa, dobierany jest do nich odpowiedni kosmetyk. I tak kolejno: do włosów o wysokiej porowatości (łuski są mocno odchylone od płaszczyzny włosa, a między nimi można pod mikroskopem zaobserwować duże przerwy) poleca się m.in. olejek kukurydziany, różany, z orzechów włoskich; do włosów o niskiej porowatości (łuski ściśle przylegają do ścianek włosów) powinno się stosować olej palmowy, kokosowy lub rycynowy; natomiast do włosów średnioporowych zaleca się olejek macadamia, sezamowy lub ze słodkich migdałów.

Gdy wiesz już, jaki kosmetyk powinnaś wybrać, pora na wykonanie zabiegu. Do całkowitego rozprowadzenia wystarczy Ci łyżka stołowa oleju. Możesz nałożyć go zarówno na skórę głowy, jak i same końcówki. Nie ma większego znaczenia, czy nałożysz je na włosy suche lub mokre. Zależy to tylko i wyłącznie od Ciebie. Możesz również zafundować im kąpiel w ciepłej wodzie zmieszanej z olejem. Dzięki temu Twoje włosy będą bardziej nawilżone i nabiorą sprężystości. Tę metodę poleca się głównie przesuszonym i łamliwym końcówkom. Aby osiągnąć zamierzony efekt, powinnaś trzymać kosmetyk na głowie co najmniej przez 5 godzin. Najlepiej, gdybyś zostawiła go na noc, a rano zmyła włosy szamponem.

Nigdy nie zapominaj o odżywce lub masce

Na co dzień jesteś zapracowana i nie masz czasu na domowe zabiegi regeneracyjne? Urządź sobie domowe spa w weekend. To doskonała okazja do tego, by po męczącym tygodniu zrobić coś dla siebie i w pełni się zrelaksować. A jeśli domowe maseczki nie są dla Ciebie, okej. Nie musisz poświęcać całego wieczoru na pielęgnację włosów. Nie zapominaj jednak o ich podstawowej kuracji, która jest bardzo ważna, by rosły zdrowe i odpowiednio odżywione. Pamiętaj, by w trakcie mycia włosów starać się masować skórę głowy. To pobudzi krążenie, a także pozwoli zamknąć cebulki. Nie zapomnij również o aplikacji odpowiedniej maski lub odżywki w końcówki włosa. Ułatwisz tym ich rozczesywanie i sprawisz, że nie będą się elektryzować.

Masaż skóry głowy

Nie od dzisiaj wiadomo, że odpowiednio wykonany masaż głowy pomaga w poprawie kondycji włosów, a także niesamowicie odpręża. Nie musisz od razu umawiać się na wizytę w gabinecie kosmetycznym. Z łatwością wykonasz go sama. Wystarczy, że będziesz lekko uciskać skórę głowy opuszkami palców, wykonując przy tym okrężne ruchy. Taki zabieg powinnaś fundować swoim włosom co najmniej co dwa dni. Możesz również wykonywać go szczotką. Pamiętaj jednak, by była ona o średniej grubości włosia. W żadnym wypadku nie może być druciana lub wykonana z plastiku, ponieważ te tworzywa bardzo niszczą włos, łamią go w połowie. Jak szczotkować skórę, by masaż był efektowny? Od nasady włosa, wykonując przy tym koliste ruchy na skórze głowy (to pobudzi jej ukrwienie), aż do samych końcówek (co ułatwi ich rozczesywanie i przywróci sprężystość).

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)