Kategorie

  • Allani
  • /
  • Jak nosić
  • /
  • 3 błędy, które (być może) popełniasz nosząc bieliznę. Strzeż się ich!
figi koronkowe i biustonosz

3 błędy, które (być może) popełniasz nosząc bieliznę. Strzeż się ich!

Wstajesz rano, ubierasz się w pośpiechu i kompletnie nie zwracasz uwagi na to, jaką bieliznę wkładasz? To źle! Sprawdź najczęściej popełniane błędy podczas noszenia stanika czy fig, z których nie zdawałaś sobie sprawy!

„Jaka to głębsza filozofia skrywa się za wyborem i noszeniem codziennej bielizny?”- pomyśli zapewne nasza typowa czytelniczka. Zapewniamy Cię, że jest nad czym się zastanawiać. Niedobrana bielizna może bowiem doprowadzić do problemów ze zdrowiem. Czy ktoś z nas lubi infekcje? Nikt! Dlatego lepiej uważaj na poniższe nawyki – być może do tej pory nie sądziłaś, że mogą być aż tak szkodliwe.

Wybieranie syntetycznych materiałów

Koronki, transparentne wstawki, lśniąca satyna – trzeba przyznać, że figi uszyte z tego typu materiałów wyglądają zmysłowo i kusząco. Dlatego są przeznaczone na wyjątkowe okazje, podczas których pragniesz być podziwiana i adorowana. Na co dzień lepiej unikaj seksownych syntetyków, które nie pozwalają skórze oddychać i sprzyjają namnażaniu się bakterii. Bawełniane majtki może nie są aż tak frywolne, ale mają dwie niezaprzeczalne zalety: są wygodne i bezpieczne dla zdrowia.

Bezpieczne bawełniane figi:

Noszenie stringów

Nie ma chyba bardziej niehigienicznych majtek niż stringi, mimo to kobiety nadal chętnie wybierają ten rodzaj bielizny. Tylko w imię czego? Uwierz, że nie każdy mężczyzna będzie się zachwycał Twoją pupą w skąpych majteczkach (niektórym może się to wydać wręcz wulgarne i odpychające), za to Ty wybór tego rodzaju bielizny przypłacisz zdrowiem. Stringi, przez to, że wrzynają się w miejsca szczególnie wrażliwe i intymne, są siedliskiem bakterii i wirusów. Sprzyjają infekcjom i zakażeniom (zwłaszcza teraz, w sezonie jesienno-zimowym), a ich częste noszenie może prowadzić do otarć i podrażnień. Schowaj więc stringi na dno szafy i wybieraj je tylko na wyjątkowe rzadkie okazje.

Stringi na specjalne okazje:

Brak bielizny na co dzień

Choć ciężko w to uwierzyć, zdarzają się takie osoby, które rezygnują z noszenia bielizny w ogóle. Jeśli zaliczasz się do tego niechlubnego grona, pora z niego wystąpić. Nienoszenie majtek na co dzień, jest po prostu niehigieniczne. Ponadto, figi pełnią funkcję ochronną. Unikając ich, narażasz swoje okolice intymne na podrażnienia i otarcia, które mogą powstać w przypadku kontaktu z grubszym i szorstkim materiałem, np. jeansami. Brrrr!

Idealna bielizna na co dzień:

 

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.