Kategorie

kiermasz WITTCHEN

3 sposoby na odświeżenie swojej garderoby bez przepłacania

Twoja szafa jest wypchana po brzegi, a i tak każdego dnia zadajesz sobie pytanie „co na siebie włożyć”? Widocznie ilość rzeczy, które posiadasz, w żaden sposób nie przekłada się na ich jakość. Pora to zmienić!

Zrób przegląd swojej szafy

 

Gruntowny przegląd szafy wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Większość z nas ma w swojej garderobie rzeczy, o których dawno zapomniała, ponieważ albo zagubiły się wśród innych ubrań, albo po prostu już nie pasują do naszego stylu. Najwyższa pora rozprawić się z tymi problemami. Na początek zaplanuj jeden dzień, który poświęcisz na całkowity przegląd posiadanej odzieży. Nie rozbijaj tej czynności na kilka dni – na warto! Przygotuj sobie trzy pudła – jedno na rzeczy w których często chodzisz i które są Twoimi perełkami, drugie pudło przeznacz na ubrania, które ubierasz bardzo okazyjnie, w trzecim natomiast umieść rzeczy, z którymi powinnaś się pożegnać (czyli te, których nie założyłaś co najmniej od roku).

Następnie zajmij się selekcjonowaniem rzeczy ze względu na rodzaj ubrania, tzn. spodnie ułóż ze spodniami, bluzki z bluzkami itp. Dzięki temu zorientujesz się, których rzeczy masz najwięcej, a w których pojawiły się pewne braki, które warto uzupełnić. Następnie przyjrzyj się każdej rzeczy po kolei i zacznij gruntowne sprzątanie. Bądź surowa, nie rozczulaj się z sentymentem nad każdą bluzką. Jeśli czujesz, że któreś ubranie nie jest już w Twoim stylu lub czasy jego świetności już dawno przeminęły, to od razu odłóż je do pudełka na rzeczy, z którymi powinnaś się pożegnać. Zwróć również uwagę na kondycję ubrań. Rozciągnięte, dziurawe i poplamione rzeczy na pewno nie wpłyną dobrze na Twój wizerunek, dlatego wrzuć je bez zastanowienia do odpowiedniego pudła.

Przyjrzyj się również ubraniom, które zakładasz okazjonalnie i zastanów się, dlaczego tak jest. Jeśli są to klasyki, takie jak mała czarna, biała, wizytowa koszula lub czarne spodnie w kant, to pozostaw je w swojej szafie – one nigdy nie wyjdą z mody! Jednak jeśli niektóre rzeczy zakładasz bardzo rzadko, ponieważ zachowałaś je tylko „na wszelki wypadek”, to również powinnaś szybko się ich pozbyć – prawdopodobnie będą one zalegać w Twojej szafie aż do następnego sprzątania.

Jeśli przejrzałaś już każdą rzecz i przydzieliłaś ją do odpowiedniego pudełka, to najmniej przyjemną część selekcjonowania szafy masz już za sobą! Teraz czas, aby zastanowić się komu najlepiej oddać rzeczy w których już nie będziesz chodziła. Możesz oddać je na cele charytatywne, wrzucić do kontenerów na ubrania lub zrobić wielką wyprzedaż swojej szafy!

Skorzystaj z sezonowych wyprzedaży

 

Jeśli Twoja szafa już stała się przejrzysta i zyskała trochę luzu i przestrzeni, czas zastanowić się, czego w niej brakuje. Każda z nas powinna mieć w garderobie klasyki oraz basicowe rzeczy, które są podstawą każdej stylizacji. Dlatego, jeśli selekcjonując swoje ubrania zauważyłaś, że brakuje pośród nich białych i czarnych T-shirtów, dobrze skrojonych klasycznych jeansów, czarnej ramoneski, eleganckiej marynarki lub białej koszuli, to czas nadrobić te zaległości! Pamiętaj jednak, żeby podejść do tych zakupów rozsądnie i kupować rzeczy, które posłużą Ci na lata. Na szczęście zdecydowałaś się na porządki w bardzo dobrym okresie, ponieważ rozpoczyna się czas wielkich wyprzedaży! Sklepy diametralnie obniżają ceny, dzięki czemu możemy kupić klasyczne perełki bardzo okazyjnie. W szczególności warto przyjrzeć się ofercie sklepów internetowych, np. WITTCHEN, w którym właśnie trwa wielki kiermasz, w którym wysokojakościowe produkty można kupić nawet 70% taniej!

 

 

Weź udział w naszym konkursie

 

 

Jeśli jednak wolałabyś zaoszczędzić, to możesz wziąć udział w naszym konkursie i zrobić zakupy za wygrane w nim bony! Jest o co walczyć, ponieważ na odświeżenie swojej garderoby możesz dostać nawet 500 zł!

Zasady konkursu są bardzo proste!  Kliknij w link i poznaj szczegóły: KLIK

Zobacz na jakie produkty możesz wykorzystać wygrane bony:

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.