Kategorie

  • Allani
  • /
  • Modowy trik
  • /
  • 3 sposoby na podkreślenie pośladków latem (niezależnie od typu sylwetki)
podkreśl swoim ubraniem zgrabne pośladki

3 sposoby na podkreślenie pośladków latem (niezależnie od typu sylwetki)

Często narzekamy na swoje pośladki – ich kształt, wielkość czy jędrność. Pora zmienić to myślenie! Zobacz, jakie letnie elementy garderoby będą idealne dla tej części ciała i odpowiednio ją wyeksponują (albo zamaskują).

Latem tak zwykle bywa, że pokazujemy trochę więcej ciała. Nie jest to oczywiście niczym złym, co najwyżej dziewczyny z kompleksami mogą poczuć się niekomfortowo, kiedy z racji wyższych temperatur będą musiały pokazać te części ciała, z których nie do końca są zadowolone. Dziś zajmiemy się pośladkami, na które lubi narzekać większość z nas. Za duże, za małe, zbyt płaskie, zbyt obwisłe, pozbawione jędrności… lista skarg i zażaleń jest naprawdę długa. Ale spokojnie, dla każdej z nas zawsze znajdzie się jakaś stylizacja, która uwydatni nasze wdzięki lub zamaskuje niedoskonałości, z którymi nie poradziła sobie matka natura.

Szorty z wysokim stanem dla każdej z nas

Wiemy, że szorty są elementem garderoby wprost stworzonym do noszenia latem. Z ich pomocą możesz nie tylko podkreślić zgrabne nogi, ale również wyeksponować pośladki! Jak to zrobić? Wbrew pozorom, kluczem do osiągnięcia efektu wow nie jest ich długość, ale wysokość talii. Dlatego kuse modele z mikro nogawkami za bardzo Ci nie pomogą (chyba, że chcesz wyglądać wulgarnie). Celuj w szorty z wysokim stanem, które zaznaczą Twoją talię. W rezultacie optycznie wysmuklisz tułów oraz zaokrąglisz pośladki, które będą się wydawać ładnie uniesione. Ponadto, jeżeli wybierasz jeansowe szorty, zwróć uwagę na rozmieszczenie tylnych kieszeni. Te zakrzywione i rozchodzące się na boki stworzą wrażenie pełnej i ponętnej pupy. Z kolei dziewczyny, które uważają, że ich pośladki są za duże, powinny celować w gładkie modele. Luźne szorty albo te z wypukłymi kieszeniami czy klapami są zabronione!

Krągłe pośladki w sukience bodycon

Masz kobiece kształty? Tylko je podkreślaj! Sukienka typu bodycon jest problematycznym fasonem, choć sprawdzi się u wszystkich dziewczyn, które mają sylwetkę klepsydry. Obcisły krój wyeksponuje nie tylko większe pośladki, ale również ponętny biust, zaokrąglone biodra czy wąską talię. Ważne, aby pod taką sukienkę założyć nieodznaczającą się bieliznę. Uważasz, że Twoje pośladki, choć duże, nie są idealne? Zainwestuj w modelujące figi, które uniosą Twoją pupę.

Płaskie pośladki w trapezowych sukienkach i spódnicach

Uwaga, obalamy mit! Jeśli masz płaskie pośladki, spódnica  ołówkowa wcale ich nie uwydatni.  Lepiej będzie, jeśli wybierzesz spódnicę trapezową. Jak to możliwe? Wąskie fasony są dobre, jeżeli masz się czym pochwalić. Natomiast modele trapezowe, które rozszerzają się ku dołowi, stworzą iluzję pełniejszych bioder i przy okazji krąglejszych pośladków. Oczywiście, efekt będzie lepszy, jeżeli wybierzesz spódnice kończące się w talii. Podobnie dzieje się z sukienkami. Rozkloszowany lub trapezowy krój sprawi, że postronne osoby będą mieć trudność z określeniem, czy Twoje pośladki są krągłe czy raczej płaskie 😉

Fot.: Imaxtree, Shutterstock

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.