Kategorie

Najmodniejsze torebki

3 torebki, które zawsze będą na czasie

Co sezon szalejemy za innym modelem torebki, a kiedy trend przemija nasze cudeńko ląduje w głębokiej otchłani szafy, w oczekiwaniu na wielki powrót. Są jednak takie, które nigdy nie wychodzą z mody, poznaj nasze it-bags!

Żadna kobieta nie rusza się z domu bez torebki, to zrozumiałe. Nawet jeśli wskakujemy do samochodu w dresie, nieumalowane, żeby zrobić sobotnie zakupy w markecie, torebkę dumnie eksponujemy na przedramieniu. Pod tym względem nie różnimy się wiele od celebrytek. Gwiazdy są zawsze na bieżąco i jako pierwsze prezentują na ulicach i oficjalnych imprezach torebki z najnowszych kolekcji wielkich domów mody. Nowinki jednak szybko ustępują miejsca kolejnym, dlatego też celebrytki bardzo cenią sobie klasyczne modele, takie jak Hermes Birkin, Chanel 2.55, czy Givenchy  Antigona. To ponadczasowe torebki, które są wyznacznikiem nie tylko luksusu, ale także dobrego stylu.

Torebka shopper

Torebki w stylu Hermes Birkin

Hermes to luksus, na który stać niewielu. Stworzony w 1984 roku model Birkin jest najbardziej pożądaną torebką na świecie, a jego cena zaczyna się od ok 9 tysięcy dolarów. Swoją nazwę zawdzięcza aktorce Jane Birkin, która podobno w rozmowie z założycielem domu mody zasygnalizowała, że brakuje jej dużej i praktycznej, a jednocześnie eleganckiej torebki. Jedną z największych fanek torebki Birkin jest była Spicegirl, obecna projektantka mody, Vicktoria Beckham, która posiada prawdopodobnie wszystkie wersje kolorystyczne.

Torebka na łańcuszku

Torebki w stylu Chanel 2.55

Słynna Chanel 2.55 obchodziła w zeszłym roku okrągłą, 60 rocznicę! Zaprojektowała  ją w 1955 roku francuska projektantka Coco Chanel i od tego czasu skórzany model z zachowanym charakterystycznym pikowaniem i podwójnym łańcuszkiem, przeplecionym materiałem znajduje się na liście must-have każdej, zakręconej na punkcie mody młodej dziewczyny. Do tej pory torebka doczekała się kilkunastu wersji kolorystycznych, oraz kilku wariantów materiału np. tweedu.

Torebka mini

Torebki w stylu Gucci Soho Disco

Gucci Soho Disco to niewielka, skórzana torebka, którą z wierzchu zdobi duże logo Gucci i ozdobny frędzel w klimacie boho. Gwiazdy i blogerki od razu pokochały ten model za prosty, uniwersalny fason, niewielkie rozmiary i łatwość noszenia. Torebka  na długim pasku, nie absorbuje rąk oraz pomieści wszystko to co niezbędne podczas wyjścia na lunch, czy imprezę.

Fot.: Imaxtree, East News

Napisz do autora: klaudia.idzikowska@allani.pl

Nowe technologie, rozwój social mediów i zamiłowanie do mody pozwoliło mi realizować się w Allani. Godzenie studiów psychologicznych, pracy i własnej działalności zdecydowanie rozwinęło u mnie wielozadaniowość. Ciężko oderwać mnie od Instagrama, ale dla przyjaciół, rodziny i spontanicznych podróży od razu się wyloguje!