Kategorie

  • Allani
  • /
  • Redakcja poleca
  • /
  • 30-lecie kariery Claudii Schiffer. Jak zmieniła się przez te lata słynna modelka?
30-lecie Claudii Schiffer

30-lecie kariery Claudii Schiffer. Jak zmieniła się przez te lata słynna modelka?

Claudia Schiffer już od ponad 30 lat pracuje jako modelka. Wciąż zachwyca swoją urodą i energią. Jak zmieniła się przez te lata? Zobacz!

Niemiecka modelka Claudia Schiffer karierę modelki rozpoczęła w wieku 17 lat. Po dość krótkim czasie zdobyła uznanie świata mody. Chodziła po wybiegu najlepszych domów mody, jej twarz pojawiła się na wielu okładkach prestiżowych pism, m.in. Vogue, Harper`s Bazaar, Vanity Fair, czy People. Współpracowała z Chanel, L`Oreal, a nawet Pepsi. Ma na swoim koncie również krótką karierę filmową. Ta blondynka od lat zachwyca projektantów energią, urodą i temperamentem. Niektórzy uważają, że przypomina Brigitte Bardot. Jak się zmieniła przez te 30 lat pracy? Sprawdź!

Początki kariery

Claudia Schiffer pochodzi z niewielkiej niemieckiej miejscowości, miała być prawniczką tak, jak jej rodzice. Została jednak dostrzeżona przez szefa Metropolitan Model Agency i szybko zmieniła swoje życiowe plany. Na samym początku kariery pojechała do Paryża. W mgnieniu oka trafiła na okładkę ELLE. Z dnia na dzień posypały się oferty pracy od słynnych domów mody i popularnych marek. W ciągu kilku lat stała się sławna i rozpoznawalna. Była, m.in. muzą niemieckiego kreatora Karla Lagerfelda i gwiazdą francuskiego domu mody Chanel.

Supermodelka

Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Eva Herzigova – to były największe gwiazdy modelingu lat 90. To one królowały na wybiegach, w kolorowych magazynach i na bilbordach. Ich twarze były wszędzie! Każdy chciał z nimi pracować. Te dziewczyny były prawdziwymi „boginiami”, rozpalały wyobraźnie mężczyzn i stanowiły wzór dla milionów kobiet na całym świecie. Sławne, piękne, bogate – Królowe lat 90.!

Claudia Schiffer dziś

https://www.instagram.com/p/BXX_MxRgpNc/?taken-by=claudiaschiffer
W 2009 roku niemiecka modelka przeszła na „emeryturę”, dziś sporadycznie możemy zobaczyć ją na wybiegu, czy w kolorowych pismach. W tym roku mija 30 lat od jej debiutu w świecie mody aż trudno w to uwierzyć! Niemiecka edycja magazynu Vogue uczciła tę okrągłą rocznicę. Wrześniowy numer „Biblii Mody” poświęcono supermodelce. Obszerny wywiad z gwiazdą uzupełnia bajkowa sesja zdjęciowa i covery wszystkich okładek tego pisma. Z okazji 30-lecia pojawił się również specjalny album Claudia Schiffer wypełniony po brzegi fotografiami oraz anegdotami. Ostatnio o Niemce zrobiło się głośno, ponieważ wraz z innymi supermodelkami z lat 90. błyszczała na wybiegu Versace. Nie wiadomo, czy to tylko chwilowy powrót, czy może na stałe Claudia Schiffer planuje wrócić do pracy. Czas pokaże!

Fot.: EastNews, Instagram

Napisz do autora: karolina.stola@allani.pl

Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.