Kategorie

Kim Kardashian i Kanye West na czerwonym dywanie

Największe modowe błędy na czerwonym dywanie

W sezonie wielkich gal i przyjęć nietrudno o modowe wpadki gwiazd. Czy wiesz, jakie błędy są najczęściej popełniane przez celebrytki? Sprawdź, co może prowadzić do stylistycznej klapy na czerwonym dywanie!

Kreacja niedopasowana do sylwetki

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez gwiazdy jest wybieranie sukni w złym rozmiarze i o nieciekawym fasonie, który podkreśla niedoskonałości figury. Przyciasne sukienki albo luźne worki, nieciekawe ozdoby zbyt mocno powiększające biodra czy biust, nieodpowiednie długości spódnic… Lista przewinień jest długa, a nam trudno pojąć, jak osoby mające do dyspozycji sztab stylistek potrafią zaliczyć tak oczywiste i łatwe do uniknięcia wpadki.

Szykujesz się na wielkie wyjście? Zobacz nasze propozycje dopasowanych sukienek, które pięknie podkreślą figurę: 

Przerost formy nad treścią

Tygodnie przygotowań do gali, przeglądanie propozycji projektantów, zastanawianie się nad każdym szczegółem, co w konsekwencji prowadzi do stworzenia misternej i pełnej przepychu kreacji. Niestety, suknie o ekstrawaganckim kroju, przeładowane koronkami i ozdobami, nie zawsze prezentują się tak, jakby pragnęły ich właścicielki, a zamiast okrzyków zachwytu i poklasku mediów i krytyków, mamy wielką stylizacyjną klapę na czerwonym dywanie.

Odsłonić za dużo

Celebrytki coraz chętniej pokazują swoje ciało na czerwonym dywanie i wybierają śmiałe kreacje. Problem w tym, że nigdy nie są w stanie przewidzieć, jak ich suknie będą się układać na ciele. Śmiałe głębokie dekolty i rozcięcia sięgające powyżej ud wyglądają seksownie, ale lubią płatać figle. Pokazanie kawałka bielizny, piersi czy pupy z pewnością wzbudza rozgłos i zainteresowanie plotkarskich mediów, ale czy jest w dobrym guście?

Niedopracowana stylizacja

Czasem przepiękna suknia nie idzie w parze z pozostałymi elementami kreacji. Co z tego, że gwiazdy włożą elegancką kreację, kiedy akcesoria, makijaż i fryzura wołają o pomstę do nieba? Niechlujnie ułożone włosy, kiczowata kopertówka albo fatalny make-up przysłonią urok i szyk nawet najlepszych projektów od Diora czy Valentino.

Sukienki maxi to idealna propozycja na wielkie wyjścia! Poniżej znalazłyśmy dla Ciebie najpiękniejsze modele:

Źle dobrany kolor i faktura

Dobrze wiemy, że kolor ma tak samo duże znaczenie jak fason kreacji. Zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z czerwonym dywanem, na którym światła reflektorów i blask fleszy potrafią wizualnie zmienić odcień sukni. Aktorki czasem nie zwracają na to uwagi, co skutkuje kreacjami wyglądającymi tandetnie i plastikowo. Kolejnym grzechem jest niedopasowanie koloru do swojego typu urody. Przykładowo kobiety o delikatnej urodzie w jasnych kreacjach nude dosłownie giną na czerwonym dywanie.

Fot.: Eastnews, Shutterstock

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.

One Comment

  • Olka

    Luty 18, 2017 at 8:56 pm

    Bardzo dobrze ,że gwiazdy popełniają wpadki modowe ,bo to tylko świadczy o tym ,że nie są manekinami,każdemu może się zdarzyć i przynajmniej nie wpędzają nas w kompleksy.Wszyscy jesteśmy tylko ludzmi 😉 Także nie przesadzajcie w tej krytyce….więcej luzu 😉