Kategorie

  • Allani
  • /
  • News
  • /
  • 5 powodów, dla których warto mieć w szafie czarną marynarkę #allanitips
Czarna marynarka w modnej stylizacji

5 powodów, dla których warto mieć w szafie czarną marynarkę #allanitips

Wśród klasycznych i ponadczasowych ubrań, które trzeba mieć w szafie, króluje czarna marynarka. To obowiązkowy element garderoby każdej kobiety, który z pewnością zasługuje na honorowe miejsce na półce. Co wyjątkowego ma w sobie czarna marynarka, że jest najbardziej pożądanym ubraniem przez wszystkie miłośniczki mody? Oto 5 powodów, dla których po prostu trzeba ją mieć. 

1. Nie wiesz co ubrać? Ubierasz czarną marynarkę

To jakie możliwości tworzenia stylizacji daje czarna marynarka nie jest żadną tajemnicą. Jeśli stoisz przed szafą i masz wrażenie, że nie masz w co się ubrać – czarna marynarka będzie strzałem w dziesiątkę. Łączysz ją z jeansami, białym t-shirtem i trampkami, a szybki efektowny look tworzy się sam! 

2. Nigdy nie zaliczysz z nią modowej wtopy

Czarna marynarka obroni się sama – powie Ci to niejedna stylistka modowa. Niezależnie od tego, z czym ją połączysz, najprawdopodobniej uzyskasz efekt WOW. A nawet jeśli coś nie będzie do końca pasowało, to za sprawą czarnej marynarki będzie można uznać małą wpadkę, za nowatorskie podejście do mody. 

3. Odpowiednia do każdej okazji 

Czarna marynarka pasuje do każdej okazji. Nie wierzysz? Na co dzień możesz ubrać ją do kompletu dresowego i wygodnych sneakersów. Do pracy, dopasowując się do biurowego dress code’u, należy zestawić czarną marynarkę z eleganckimi cygaretkami, białą koszulą i szpilkami. Wybierając się na randkę, stwórz duet w postaci czarnej marynarki i slip dress, a na spacer za miastem wymień sukienkę na plisowaną spódnicę. Jak już zdążyłaś zauważyć, możliwości tworzenia stylizacji są ogromne! Kombinuj, miksuj, baw się!

4. Czarna marynarka jest wiecznie żywa

Czarną marynarkę trudno nazywać trendem, bo tak naprawdę kwestia tego, że jest w modzie, nie jest tutaj uzależniona od sezonowości. Czarna marynarka jest po prostu must havem od zawsze, na zawsze! To ponadczasowy element garderoby, który nigdy nie przestanie być obiektem pożądania wszystkich miłośniczek mody. Jeden model możesz nosić bez przerwy przez kilka, a nawet kilkanaście lat – jeśli jakość wykonania na to pozwala – i wciąż będziesz modna! 

5. Sprawdza się na każdym typie sylwetki 

Na co dzień nosisz ubrania XS, a może raczej plasujesz się w modzie plus size? Czarna marynarka będzie doskonałym wyborem bez względu na rozmiar. W sklepach na Allani.pl dostępne są modele o różnych fasonach, dlatego każda z pań znajdzie coś dla siebie. Sprawdź, w którym poczujesz się najbardziej pewnie siebie. 

Napisz do autora: martyna.majchrzak@grupadomodi.pl

Absolwentka publikowania cyfrowego i sieciowego na Uniwersytecie Wrocławskim, miłośniczka mody i fanka minimalizmu. Od zawsze marzyła, by pisać o kobietach i dla kobiet w magazynie tradycyjnym, ale fascynacja mediami cyfrowymi przeniosła ją do świata online. W wolnym czasie uwielbia czytać blogi, magazyny modowe i książki, słuchać muzyki i podróżować.