Kategorie

co powienen nosić za szczupły mężczyzna

5 trików modowych dla szczupłych mężczyzn

Jesteś szczupły i mimo starań nie możesz przybrać na wadze? Potraktuj to jako zaletę, w końcu zawsze łatwiej wyrzeźbić swoje ciało, niż gubić zbędne kilogramy! Pamiętaj jednak, że każdy rodzaj sylwetki wymaga odpowiednio dobranej garderoby. 

No.1 Dobierz odpowiedni rozmiar ubrań


Podstawowy błąd, jaki popełniają mężczyźni o szczupłej sylwetce, to kupowanie zbyt obszernych rzeczy. Wynika to z założenia, że większe, oversizowe ubrania sprawią, że będziesz wyglądać na lepiej zbudowanego i większego. W rzeczywistości jest całkowicie odwrotnie! W zbyt dużych rzeczach będziesz wyglądać jak w ubraniach po starszym bracie, czyli optycznie wydasz się jeszcze mniejszy i chudszy. Pamiętaj również, żeby nie przesadzić w drugą stronę i nie kupować zbyt obcisłych rzeczy, które nieatrakcyjnie zaznaczą Twoją niezbyt rozbudowaną klatę piersiową i szczupłe, długie ręce.

No. 2 Ubieraj się warstwowo


Twoja sylwetka zyska na objętości, gdy zdecydujesz się na ubieranie warstwowe, które dodatkowo może okazać się bardzo praktyczne w okresie jesienno-zimowym. Oczywiście nikt nie twierdzi, że powinieneś ubrać na siebie kilka swetrów czy T-shirtów, aby zyskać upragnione kilka centymetrów – wszystko z umiarem! Pamiętaj, że lżejsze ubrania powinny znajdować się bliżej ciała, a grubsze na wierzchu.  Przy warstwowej stylizacji bądź również ostrożny z doborem kolorów. Jeśli nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie, postaw raczej na stonowane naturalne barwy, w podobnych, przenikających się odcieniach.

No. 3 Noś kolory i wzory, które optycznie powiększają

 

W szafie szczupłego mężczyzny powinny dominować jasne kolory, począwszy od beli po pastele. Barwy te optycznie poszerzają i podkreślają naturalne kształty. Kolor czarny powinien być zarezerwowany raczej dla dolnej partii Twojej stylizacji lub jako okrycie wierzchnie. Duże znaczenie mają również printy, które czynią optyczne cuda! Twoim zwolennikiem są przede wszystkim poziome paski i wszelkie wzory układające się wszerz Twojego ciała, które wizualnie poszerzą Twoją sylwetkę

No. 4 Nie eksponuj szczupłej szyi


Szczupła sylwetka zawsze determinuje chudą szyje, której nie powinieneś eksponować. Nie znaczy to oczywiście, że masz ją ukrywać i nawet w ciepłe dni chodzić w szaliku. Po prostu skup się na tym, żeby zbędnie i przesadnie jej nie odsłaniać. Dlatego zapomnij o wszelkich T-shirtach z głębokim dekoltem typu V oraz tank topach. Lepiej będziesz wyglądać w tradycyjnych, zaokrąglonych wycięciach. Powinieneś również zaprzyjaźnić się z golfami, kardiganami z szerokim kołnierzem oraz bluzami z kapturem.

No. 5 Unikaj obcisłych spodni


Absolutnie zapomnij o obcisłych spodniach typu rurki. Ich krój sprawi, że Twoje nogi będą wyglądać bardzo szczupło, co może prezentować się niekorzystnie. Lepiej wybrać bezpieczne spodnie typu straight jeans, które pasują na większość męskich sylwetek. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą również chinosy, które mogą być alternatywą dla tradycyjnych jeansów.

Fot. Imaxtree

 

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.

One Comment