Kategorie

czarny sweter, garnitur w kratkę, popielaty męski płaszcz

7 nawyków stylowego mężczyzny

Stylowy mężczyzna potrafi tworzyć doskonałe stylizacje, jego ubiór jest dopasowany do okazji, a wybór odpowiednich tkanin i kolorów nie stanowi dla niego żadnego problemu.  Poznaj jego typowe nawyki i zasady: oto, co wyróżnia stylowego mężczyznę!

Jest świadomy swojego stylu

Stylowy mężczyzna jest pewny siebie — wie, co nosi i dlaczego. Modowe zdecydowanie i świadomość własnego stylu dodają mu atrakcyjności. Zwraca uwagę na komfort swoich stylizacji i przyjmuje prostą zasadę: jeśli źle czuje się w jakimś ubraniu, stara się go nie zakładać. Swoją garderobę buduje w oparciu o styl życia, jaki prowadzi. Nie zna stylizacyjnych wpadek — jego strój jest dobrany na każdą okazję. 

Nosi tylko dopasowane ubrania

Męska elegancja opiera się na idealnym dopasowaniu — ubrania muszą znakomicie leżeć na ciele mężczyzny. Tu nie ma miejsca na błędy. Wszystkie koszule, marynarki, spodnie, kurtki czy bluzy powinny być dobrane pod względem rozmiaru i typu sylwetki. Stylowy mężczyzna nie pozwoli sobie na kiepskie fasony, które popsują jego wizerunek.

Nie boi się inwestować w jakość

Wbrew pozorom jakość ubrań w męskich stylizacjach jest dość dobrze widoczna i świadczy o ich właścicielu, dlatego stylowy mężczyzna nie obawia się w nią inwestować. Przy okazji wie, co kupuje: potrafi odróżnić marne podróbki, zna także rodzaje tkanin czy podstawowe sploty. Odpowiednia materiał i perfekcyjne szycie kosztują, jednocześnie lepsze jakościowo rzeczy mają dłuższy żywot. Ich ponadczasową elegancję docenią pasjonaci dobrego stylu.

Wie, że mniej znaczy więcej

Minimalizm przede wszystkim! Męska elegancja opiera się na oszczędności. Dobry wygląd nie polega na łączenie dziwnych kolorów, noszeniu wielu niepotrzebnych warstw i podążaniu za wszystkimi, nawet najbardziej absurdalnymi trendami. W szafie stylowego mężczyzny nie znajdziemy niepotrzebnych ubrań. Jeśli inwestuje on w rzeczy lepszej jakości, stara się wykazać praktycznością — kupuje ubraniu, które są mu niezbędne i pasują do jego stylu.

Zwraca uwagę na detale

Na idealny wygląd składa się wiele czynników. Oprócz dopasowania i jakości, ważne są detale. To one, choć z pozoru niewidoczne na pierwszy rzut oka, decydują o charakterze stylizacji i świadczą o mężczyźnie. Kolor i rodzaj tkaniny, węzeł krawata, kształt kieszeni w marynarce, sposób ułożenia poszetki, model zegarka czy spinek do mankietów… Każdy element ma swoją rolę w perfekcyjnej stylizacji, która musi być dopracowana w każdym calu.

Dba o swoje ubrania

Nie jest sztuką kupować droższe ubrania, które ze względu na niedbalstwo szybko się wyrzuca. Stylowy mężczyzna zna zasady pielęgnacji poszczególnych tkanin, co więcej, potrafi je zastosować. Regularnie pierze (lub oddaje do czyszczenia chemicznego) ubrania oraz pastuje i poleruje buty. Uwaga! Prasowanie także nie jest mu obce, jeśli zawsze chce wyglądać nieskazitelnie.

Korzysta z usług fryzjera i barbera

Wszystkie starania o garderobę spełzną na niczym, jeśli fryzura i zarost pozostawiają wiele do życzenia. Stylowy mężczyzna dba o swoje włosy: regularnie odwiedza fryzjera i wybiera takie cięcie, które pasuje do kształtu jego twarzy i czaszki. Stara się kontrolować swój zarost, aby nie wydawał się niechlujny. W razie potrzeby oddaje swoją brodę w dobre ręce i udaje się do barber shopu. Ponadto zna zasady pielęgnacji twarzy i ciała, nie boi się używać kosmetyków (panowie, krem nawilżający nie jest w żaden sposób niemęski) oraz umiejętnie dobiera zapach swoich perfum.

Fot.: Imaxtree, Shutterstock

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.