Kategorie

agata duda w modnej stylizacji

Agata Duda na przekór modowym schematom

Do jakiej spódnicy zakładać kozaki? Jak zimą nosić ramoneskę? Jak wyglądać nowocześnie po 40-stce? Zapytajcie naszą pierwszą damę! Tym razem Agata Duda pokazała, że najnowsze trendy nie są jej obce!

Agata Duda raz jest krytykowana za brak modowego wyczucia i tradycjonalizm, innym razem jej stylizacje są chwalone i powszechnie uważane za udane. Czy tak stało się i tym razem? Cóż, prezydentowa pokazała się w zupełnie nowym looku i trzeba przyznać, że jej zmiana zasługuje na duży plus. Na co postawiła pierwsza dama?

Agata Duda w rockowym wydaniu

No dobrze – słowo rockowe jest tu trochę na wyrost, jednak na tle dotychczasowych urzędniczych garsonek z lat 90. i babcinych sukienek, ostatnia stylizacja pierwszej damy robi wrażenie i zaskakuje oryginalnością. W sobotę Agata Duda wzięła udział w organizowanej po raz 16. akcji Programu Pierwszego Polskiego Radia Choinki Jedynki na rzecz fundacji Anny Dymnej Mimo wszystko. Pierwsza dama pomagała zbierać fundusze na szczytny cel, jednak bardziej od jej zaangażowania w działalność charytatywną, zaskoczył wszystkich strój prezydentowej. Agata Duda postawiła bowiem na skórzaną ramoneskę, ołówkową spódnicę w poziome pasy i modne w tym roku zamszowe muszkieterki. Jesteśmy pod wrażeniem – stylizacja odjęła żonie Andrzeja Dudy co najmniej kilka lat.

W stylu pierwszej damy:

Ramoneska i muszkieterki nie tylko dla nastolatki

Swoją sobotnią stylizacją Agata Duda udowodniła dwie rzeczy. Po pierwsze, pierwsza dama, jeśli chce, potrafi się ubrać z pazurem. Być może wpłynął na to nieformalny charakter akcji – podejrzewamy, że prezydentowa nie wybrałaby takiego ourfitu na spotkanie z zagranicznymi politykami, gdzie jednak obowiązuje etykieta. Po drugie, skórzana kurtka i kozaki z wysoką cholewką wcale nie muszą być zarezerwowane dla młodych dziewczyn. Pierwsza dama uciekła się tutaj do prostego triku: jej ramoneska pozbawiona była kołnierza i przypominała zgrabny skórzany żakiet, dzięki czemu nabrała eleganckiego charakteru. Podobnie muszkieterki, zazwyczaj zaleca się, aby łączyć je z długością mini, co dla kobiet po 40-stce może jednak być problemem. Okazuje się jednak, że zgrabna figura i dobrze dobrana spódnica potrafią złamać wszystkie utarte modowe schematy. Agata Duda prezentowała się świeżo i na czasie, a jednocześnie nie musiała rezygnować ze swojego klasycznego i eleganckiego stylu. Dla chcącego nie ma bowiem nic trudnego.

Hity sezonu dla kobiet w każdym wieku:

Fot.: Eastnews

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.