Kategorie

para prezydencka w helsinkach

Agata Duda z wizytą w Finlandii w ogniu krytyki za TĘ kreację

We wtorek przed południem prezydent Andrzej Duda i jego małżonka rozpoczęli swoją wizytę w Finlandii. Jak większość publicznych wizyt, tak samo i ta wzbudziła wiele emocji, a kreacja pierwszej damy była szeroko komentowana. Agata Duda zadała szyku, czy wręcz przeciwnie – o tym stroju powinniśmy szybko zapomnieć?

Agata i Andrzej Duda obecnie przebywają z oficjalną wizytą w Finlandii. Polska para prezydencka wczoraj wieczorem spotkała się z szefem fińskiego rządu, Sauli Niinistö, i jego żoną, Jenni Haukio. Jednym z najważniejszych punktów delegacji miał być uroczysty obiad wydany specjalnie dla naszej pary prezydenckiej. Czy Agata Duda tym razem miała szczęście w wyborze wieczorowej kreacji?

Wieczorowa kreacja Agaty Dudy – hit czy kit?

Żona Andrzeja Dudy na specjalne uroczystości najczęściej wybiera garsonki i decyduje się na pełne klasy nienaganne zestawy. Jej znakiem rozpoznawczym są sukienki w intensywnych kolorach, wysokie szpilki i eleganckie dodatki, np. toczki czy kapelusze. Podczas wtorkowego spotkania założyła na siebie długą, kobaltową suknię z satynowym dołem i koronkową górą, zdobioną delikatnymi koralikami i przewiązaną elegancką szarfą.

Suknia z dość mocno zaznaczoną talią wykonana była z połyskującej tkaniny. Choć pierwsza dama ubrana była zgodnie z wymogami etykiety, wzbudziła mnóstwo kontrowersji!

Ta kreacja wywołała burzę w sieci

Elegancka kreacja przykuwała wzrok, jednak zarzucano jej zbyt „strojny” wygląd, który sprawiał, że żona Andrzeja Dudy wyglądała na starszą, niż jest w rzeczywistości. Wydaje nam się, że to że względu na satynę – materiał kojarzący się z bardzo kobiecą modą wieczorową. Nosimy go, gdy chcemy wyglądać wyjątkowo, jednak tkanina ta bywa dość zdradliwa. Trzeba pamiętać, że ubrania z połyskiem, nie dość, że mogą optycznie dodać kilka kilogramów, to jeszcze ich „błysk” wygląda dość niekorzystnie na zdjęciach.

Dorota Wróblewska, producentka pokazów mody i wydarzeń artystycznych na swoim Facebooku często wyraża swoją opinię na temat stylizacji gwiazd, celebrytów, jak i polityków:

Pani Prezydentowa była ubrana zgodnie z zasadami etykiety. Jednak kolor sukni i połysk gryzie się z żółtym odcieniem włosów. Długa, niebieska suknia uszyta z połyskującej satyny jedwabnej odbija światło i cera wygląda przy niej niekorzystnie.

Internet jednak pozostał bezlitosny w stosunku do kreacji Agaty Dudy. Internautki ostro komentowały stylizację:

Kreacja jak z wesela… świecący granat i białe buty… słabego ma doradce modowego.

Jak zwykle ciotkowato i przaśnie.

Jest to prowincjonalne wyobrażenie haute couture.

Stylizacje podobne do Agaty Dudy znajdziesz poniżej:

A co Wy myślicie o stylizacji Agaty Dudy, czy było aż tak źle?

Fot.: Eatsnews

Napisz do autora: joanna.chabrzyk@allani.pl

Studia rozbudziły we mnie pasję do przegrzebywania otchłani Internetu i odnajdywania wartościowych informacji. Jestem zadeklarowaną minimalistką, która nie ulega krótkotrwałym trendom. Praca w Allani pozwala mi realizować się w dziale contentowym oraz rozwijać w dziedzinie mody. W wolnych chwilach zaczytuje się w blogach z pogranicza mody i nowych technologii. Staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i wydarzeniami z branży fashion. W wolnych chwilach sięgam po literaturę drogi.

20 komentarzy