Kategorie

  • Allani
  • /
  • Makijaż
  • /
  • Akcesoria do makijażu — sprawdź, które są dla Ciebie!
wybieramy idealne pędzle do makijażu

Akcesoria do makijażu — sprawdź, które są dla Ciebie!

Z pewnością nieraz zastanawiałaś się, co wybrać do nakładania kosmetyków: gąbki, pędzle do makijażu, a może jeszcze inne sprzęty? Zobacz nasz krótki przegląd najpopularniejszych akcesoriów, a potem zdecyduj, które są dla Ciebie najlepsze!

Wklepujesz podkład palcami? Jeżeli tak, pora z tego zrezygnować. Ogrom kosmetycznych akcesoriów, jakie oferują nam producenci i wizażyści, pozwala na wykonanie profesjonalnego makijażu. Do dyspozycji masz różnego rodzaju gąbki, szczotki oraz pędzle do makijażu. Każdy z tych sprzętów ma swoje plusy i minusy, a ich wybór zależy od Twoich preferencji, typu używanych kosmetyków oraz czasu, jaki zazwyczaj poświęcasz na make-up.

Pędzle do makijażu

Wykonywanie makijażu za pomocą pędzli jest chyba najpopularniejszym sposobem, wybieranym zarówno przez zwykłe dziewczyny, jak i profesjonalnych wizażystów. Zaletą tego typu akcesoriów jest przede wszystkim precyzja — rozcieranie, konturowanie i dokładny makijaż oczu wykonasz bezproblemowo, o ile umiesz się nimi posługiwać. Pędzle do makijażu mają swoje wady. Po pierwsze, pełny make-up wymaga posiadania ich sporej kolekcji. Do dyspozycji mamy przecież kilka rodzajów pędzli do nakładania podkładu, pędzle do pudru, różu, cieni do powiek czy małe pędzelki do ust. Po drugie, nieumiejętna aplikacja płynnych kosmetyków może prowadzić do nieestetycznych smug czy śladów włosia widocznych na skórze.

Gąbki do makijażu

Hitem ostatnich sezonów i makijażowym odkryciem stały się gąbki, na czele z kultowym Beauty Blenderem. Gąbeczki w kilku rozmiarach są niezastąpione przy nakładaniu podkładów, fluidów i korektorów, a ich konstrukcja umożliwia docieranie nawet do problematycznych miejsc, jak okolice nosa czy powiek. Z ich pomocą nałożymy puder, wykonamy konturowanie, a nawet zrobimy delikatny makijaż oczu. Oczywiście, osiągnięcie rewelacyjnych efektów przede wszystkim zależy od techniki. Przed użyciem gąbkę należy zwilżyć, odsączyć nadmiar wody i dopiero wtedy nakładać kosmetyki na mokro. Ten sposób umożliwi idealne stopienie się preparatów z naszą cerą.

Szczotki do makijażu

Wiele dziewczyn uznaje je za innowację i następcę pędzli do makijażu. Owalne szczotki na długiej rączce nadają się do nakładania płynnych i kremowych kosmetyków. Możesz je dostać w różnych rozmiarach, dzięki czemu wykonasz make-up w najdrobniejszych szczegółach. Charakterystyczne włosie zapobiega marnowaniu produktów, a osobliwa technika malowania polegająca na okrężnych ruchach zapewnia perfekcyjne krycie i stopienie się kosmetyków ze skórą. Być może oval brushes nie każdej z Was przypadną do gustu, niemniej są to akcesoria warte wypróbowania.

[poll id=”89″]

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.