Kategorie

  • Allani
  • /
  • News
  • /
  • Ale wstyd! Kim Kardashian oskarżona o plagiat!
Kim Kardashian i jej marka The Kids Supply

Ale wstyd! Kim Kardashian oskarżona o plagiat!

Kim Kardashian wywołała niemały skandal, kiedy na jaw wyszło, że prawdopodobnie… splagiatowała ubrania znanych domów mody! Czy to prawda? Czy oskarżenia okazały się słuszne? Jak zareagowała celebrytka i jej fani? Sprawdźcie!

Wiedzieliście, że Kim Kardashian jest nie tylko celebrytką, gwiazdą TV show, właścicielką marki kosmetycznej, ale również projektantką mody? Tak, najsłynniejsza Kardashianka niedawno wraz z mężem założyła markę odzieżową dla dzieci The Kids Supply. Kolejna próba wzbogacenia się i rozszerzenia swego imperium nie uszła jednak uwadze setkom Internautów, którzy w dziecięcej kolekcji Kim zauważyli pewien niepokojący szczegół. Otóż, okazało się, że…

Kim Kardashian plagiatuje Vetements i Comme des Garçons

Na trop jednego z większych przekrętów ostatnich miesięcy wpadł instagramowy profil @diet_prada, który specjalizuje się w wykrywaniu plagiatów w świecie mody. Okazało się, że srebrna cekinowa sukienka dostępna w kolekcji The Kids Supply jest dokładną kopią projektu Vetements. Żeby było śmieszniej, ten właśnie projekt otrzymała w zeszłym roku w prezencie córka celebrytów North Vest. Cóż, odważna błyszcząca sukienka: dar Demmy Gvasali, na tyle spodobał się Kim Kardashian, że bez oporu włączyła go do swojej kolekcji. Podobnie stało się z kurtką japońskiej marki Comme des Garçons. Czarna bomberka The Kids Supply do złudzenia przypomina dzieło Rei Kawakubo. Przypadek? Nie sądzimy.

Kim Kardashian odpiera zarzuty

Po oskarżeniach o plagiat, Kim Kardashian długo zwlekała, aby złożyć wyjaśnienia. W końcu celebrytka ugięła się pod presją Internautów. Według Kardashianki, splagiatowanie kultowych ubrań miało być rodzajem hołdu oddanego wielkim domom mody. Jednocześnie gwiazda podkreśliła, że kopie dostępne w The Kids Supply mają umożliwić zwykłym dzieciakom namiastkę luksusu. Cóż, być może coś w tym jest, bo zarówno kurtka, jak i cekinowa sukienka wyprzedały się w ekspresowym tempie. Przy okazji, dochód ze sprzedaży kolekcji Kim Kardashian ma być przekazany dziecięcemu szpitalowi w Los Angeles. Czy jednak tak hojny gest usprawiedliwia bezmyślne plagiatowanie ubrań, jakiego dopuściła się Kim? Oceńcie same!

Modne dziecięce ubranka kupisz nie tylko u Kim:

Fot.: Instagram @diet_prada, @kimkardashian

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.

One Comment