Kategorie

  • Allani
  • /
  • News
  • /
  • Amerykańskie Oscary we Wrocławiu? Zobacz gwiazdy na gali EFA!

Amerykańskie Oscary we Wrocławiu? Zobacz gwiazdy na gali EFA!

Gala na miarę hollywoodzkich Oscarów w Polsce? Tak! We Wrocławiu odbyło się rozdanie Europejskich Nagród Filmowych! Nie zabrakło oczywiście błysków fleszy, czerwonego dywanu i przede wszystkim światowej klasy gwiazd!

Plejada gwiazd we Wrocławiu

Rozdanie Europejskich Nagród Filmowych to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych na starym kontynencie. To już po raz drugi zaszczyt koordynacji tej wyjątkowej gali przypadł na polskie miasto. 10 lat temu Warszawa była jej organizatorem, a w tym roku Wrocław, jako Europejska Stolica Kultury, przyjął to na swoje barki. Na jeden wieczór oczy miłośników europejskiego kina były zwrócone właśnie na to miejsce! Gala nie mogła się oczywiście odbyć bez śmietanki europejskiego kina. Do Wrocławia przybył m.in Pierce Brosnan – gość honorowy wydarzenia, reżyser Pedro Almodovar – podwójny zdobywca Oscara oraz twórcy z naszego rodzimego podwórka: Maja Ostaszewska, Daniel Olbrychski, Joanna Kulig i wiele innych sławnych artystów. Wrocław na rozdanie nagród zaprosił również Hugh Granta, który niestety z powodów zawodowych (aktor jest w trakcie zdjęć do nowego filmu) nie mógł pojawić się na gali.

 

Wydarzenie już po raz drugi poprowadził Maciej Stuhr, który wykazał się elokwencją i dostosowanym do sytuacji dowcipem. Gala oczywiście nie odbyła się bez pewnych wpadek, z których aktor musiał wybrnąć. Jednym z najgłośniej komentowanych po ceremonii blamaży było wręczenie przez Maję Ostaszewską nagrody niewłaściwej osobie. Kobieta pojawiła się na scenie i bez ogródek przyjęła statuetkę, której następnie nie chciała oddać prawowitej zwyciężczyni. Maciej Stuhr przeprosił na scenie za wynikłe zamieszanie i próbował rozładować napięcie żartem: Tutaj w Polsce każda kobieta może wejść na scenę, kiedy chce. To jej prawo – powiedział.

Zwycięzcy tegorocznej gali

Najważniejsi na ceremonii rozdania nagród byli oczywiście nagrodzeni. Wielkimi zwycięzcami tegorocznej gali okazali się twórcy niemieckiego filmu „Toni Erdmann„, który zdobył statuetki aż w 5 kategoriach! Wyróżniony został również sam Pierce Brosnan, który odebrał nagrodę honorową za europejski wkład w światową kinematografię. Irlandzki aktor i producent swoją statuetkę w atmosferze owacji na stojąco! Z nagrodą galę opuścił również francuski scenarzysta i aktor Jean-Claude Carrière, który otrzymał statuetkę za całokształt twórczości. Nie obyło się również bez nagród dla polskiej produkcji, którą otrzymał film „Body/Ciało„, co nie było oczywiście wielkim zaskoczeniem wśród zgromadzonej publiczności.

 

Najlepsze stylizacje wieczoru

Wydarzenie nie obyłoby się bez śmietanki towarzyskiej, która błyszczała na czerwonym dywanie. Wybraliśmy trzy, według nas, najlepsze kreacje wieczoru. Zobacz, czy zgadzasz się z naszym wyborem!

Jako pierwsza naszą uwagę przykuła piękna hiszpańska aktorka Adriana Ugarte, która wniosła wiele blasku i energii wśród zgromadzonych gości. Jej prosta sukienka o intensywnym, kanarkowym kolorze wyróżniała się pośród innych kreacji i podkreślała jej niezaprzeczalne walory. Zaletą jej stylizacji był również uśmiech, który towarzyszył jej przez całą galę.

Równie zachwycająca była Weronika Rosati i jej delikatna sukienka w pudrowym odcieniu, która pochodziła oczywiście z atelier Teresy Rosati. Aktorka swoją zwiewną kreację przyozdobiła jedynie połyskującą, minimalistyczną biżuterią oraz kopertówką w odcieniu zbliżonym do barwy sukienki. Taki styl zdecydowanie pasuje do Weroniki!

Ostatnia stylizacja, obok której nie można było przejść obojętnie, należy do Agnieszki Woźniak-Starak (Szulim), która zdecydowała się na przylegającą sukienkę z golfem o zwierzęcym princie. Swoją figurę celebrytka podkreśliła szerokim, połyskującym pasem, który ożywiał stylizację. Zwieńczeniem kreacji były dodatki oraz makijaż – nie obyło się bez krwistoczerwonych ust!

 

Zgadzacie się z naszymi wyborami? Napiszcie w komentarzu!

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.