Kategorie

Melania Trump i Brigitte Macron

„Azja Express” Melanii Trump i Brigitte Macron

Najpopularniejsze pierwsze damy wspierają swoich mężów i towarzyszą im w wyjazdach dyplomatycznych. W listopadzie Azję odwiedziła Melania Trump, teraz do Chin wybrała się Brigitte Macron. Porównajmy ich stylizacje: która kobieta powinna otrzymać tytuł ikony stylu?

Melania Trump i Brigitte Macron, odkąd objęły rolę prezydentowych, nieustannie są porównywane, a krytycy ciągle kłócą się o to, która z nich może być nazywana ikoną mody. Istotnie, obie panie różnią się nie tylko wiekiem i sylwetką, ale i podejściem do tworzenia stylizacji czy ulubionymi projektantami. Mogłyśmy to zobaczyć podczas dyplomatycznych wizyt pierwszych dam. Swoją orientalną podróż Melania Trump odbyła w listopadzie. W tym tygodniu w Chinach zagościła Brigitte Macron. Oj, było ciekawie, a ich outfity przyprawią Was o zawrót głowy!

Melania i Brigitte zwiedzają Zakazane Miasto

Wizyta w zakazanym mieście należy do bardziej prestiżowych elementów pobytu obu pierwszych dam w Chinach. Melania Trump w listopadzie była witana z honorami, a na zwiedzanie chińskich cesarskich pałaców wybrała gustowną czerń: lekko rozszerzany płaszcz i szpilki uosabiały klasyczną, nieprzemijającą elegancję. Z kolei Brigitte Macron postawiła na modernizm i zestaw dość nietypowy jak na pierwszą damę. Biały płaszcz z złotymi guzikami od Balmain, rockowe botki i… skórzane spodnie były z pewnością młodzieżowym połączeniem, jednak 64-latka już nieraz udowadniała, że wiek nie ma dla niej znaczenia.

Płaszcze w stylu pierwszym dam:

Azjatyckie sukienki pierwszych dam

Spotkania z chińską parą prezydencką w Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie należą do bardziej oficjalnych punktów wizyt zachodnich mężów stanu, a pierwsze damy powinny przestrzegać określonego dress code’u. Dlatego nie dziwi, że zarówno Melania Trump, jak i Brigitte Macron na taką okazję wybrały sukienki. Listopadowa stylizacja Melanii Trump była ukłonem w stronę chińskiej kultury. Długa suknia Gucci przypominająca cheongsam, czyli tradycyjny chiński ubiór kobiecy z charakterystyczną stójką, była ozdobiona futerkiem i motywami roślinnymi. Tym strojem Melania postawiła wysoką poprzeczkę! Brigitte Macron zazwyczaj unika deseni, a częściej gra kolorem. Tym razem skusiła się na minimalistyczną sukienkę swojego ulubionego projektanta, czyli Louis Vuitton. Kobaltowa kreacja o militarnym kroju nie mogła obejść się bez 2 charakterystycznych elementów, w których lubuje się francuska pierwsza dama: suwaków oraz długości mini.

Sukienki w stylu pierwszych dam:

Melania Trump i Brigitte Macron jako turystki

Oczywiście, to nie jedyne azjatyckie kreacje prezydentowych, gdyż na wizytę w Chinach zabrały z sobą pełne walizki ubrań. Mogły w nich się pokazać, zwiedzając topowe atrakcje turystyczne Państwa Środka, np. Chiński Mur, po którym przespacerowała się Melania Trump. Wycieczka po kamienistej trasie wymaga komfortowego obuwia, dlatego do spódnicy midi, czarnego golfa i płaszcza, prezydentowa dobrała balerinki. Brigitte Macron, zamiast przechadzki po Murze, wybrała zwiedzanie muzeum figur terakotowych. Hołd chińskiej tradycji oddała zakładając czerwony płaszcz Balmain. Kolor ten, według Chińczyków, oznacza szczęście, piękno i powodzenie. Tak jak w Zakazanym Mieście, prezydentowa postawiła na skórzana spodnie i wygodne botki. Przy okazji, zauważyliście pewną analogię? We wszystkich stylizacjach Brigitte Macron dominowały barwy francuskiej flagi: niebieski, biały i czerwony. Przypadek?

Co sądzicie o chińskich stylizacjach pierwszych dam? Której styl bardziej do Was przemawia?

[poll id=”250″]

Ubierz się jak Melania Trump:

Ubierz się jak Brigitte Macron:

 

Fot.: Eastnews

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.

One Comment