Kategorie

  • Allani
  • /
  • News
  • /
  • Bajkowe pokazy haute couture CHANEL i Christian Dior!
Lily Rose Depp CHANEL HC SS17

Bajkowe pokazy haute couture CHANEL i Christian Dior!

O najnowszych pokazach domów mody Chanel i Christian Dior mówią wszyscy!  Zobaczcie zachwycające kolekcje haute couture na sezon wiosna-lato 2017 prosto z Paryskiego Tygodnia Mody!

CHANEL haute couture na sezon wiosna-lato 2017

#HC17 #ChanelHauteCouture

Film zamieszczony przez użytkownika CHANEL (@chanelofficial) 25 Sty, 2017 o 11:44 PST

Kameralny pokaz haute couture Chanel na sezon wiosna- lato 2017 odbył się w paryskim Ritzu, tym samym, w którym przez 30 lat mieszkała sama Coco Chanel. To jednak nie jedyny ukłon Karla Lagerfelda w stronę legendarnej projektantki. Wybieg pokryty tysiącami luster nawiązywał do wystroju pracowni Coco przy 31 Rue Cambon w Paryżu. Odbicia w szkle pozwalały zaproszonym gościom  oglądać kolekcję z każdej strony, podobnie jak kiedyś projektantce, podczas pokazów w jej atelier. Na pokaz 13. kolekcji Chanel Métiers d’Art zaproszono jedynie 120 osób, które na wybiegu miały okazję podziwiać m.in. Bellę Hadid, Kendall Jenner, Arizonę Muse, Annę Ewers oraz sławne polskie modeki: Olę Rudnicką,  Monikę Jagaciak, Alicję Tubilewicz, Alę Sekułę czy Michalinę Gutknecht.

 

 

Pokaz otworzyły sylwetki nawiązujące do klasycznych tweedowych kostiumów Chanel. W interpretacji Karla Lagerfelda ozdobione były nowoczesnymi kołnierzami i paskami podkreślającymi talię. Projektant urozmaicił formalny wygląd kostiumów pięknymi dodatkami: czarnymi aksamitkami wiązanymi na szyi, srebrnymi szpilkami, kapeluszami i perłowymi bransoletkami. W drugiej części pokazu królował przepych i blask. Modelki zachwycały w kobiecych, wieczorowych garniturach i sukniach ozdobionych pastelowymi strusimi piórami.

#HC17 #ChanelHauteCouture

Film zamieszczony przez użytkownika CHANEL (@chanelofficial) 25 Sty, 2017 o 7:19 PST

Debiut Lily Rose Depp na wybiegu CHANEL

Niezwykły pokaz zamknęła, zgodnie z tradycją haute couture, suknia ślubna i to właśnie ona skradła całe show. W pastelowej, tiulowej sukni pojawiła się na wybiegu córka Johnny’ego Deppa i Vanessy Paradis, siedemnastoletnia Lily-Rose Depp. Dla najmłodszej ambasadorki Chanel był to, bez wątpienia, fantastyczny debiut na wybiegu.  

 

Christian Dior haute couture wiosna-lato 2017

Nie mniej bajkowo było na pokazie Christiana Diora w Musee Rodin w Paryżu. Po raz pierwszy swoją kolekcję haute couture pokazała Maria Grazia Chiuri. Włoska projektantka wykreowała scenografię przypominającą baśniowy las, budzący zachwyt i skojarzenia ze Snem nocy letniej Szekspira. Sam kształt wybiegu (labirynt) był alegorią do drogi, jaką przeszła w swojej karierze projektantka.  

 

Motyle, gwiazdy i orchidee na pokazie Diora

Sylwetki z wyjątkowego pokazu na sezon wiosna lato 2017 nawiązywały do linii ready to wear (będącej pierwszą, jaką stworzyła dla Diora Maria Grazia Chiuri) oraz do klasycznych projektów francuskiego domu mody. Projektantka pokazała nam m.in. urzekającą interpretację legendarnego żakietu Bar w postaci kreacji dla współczesnej księżniczki. Ozdobione astrologicznymi i kwiatowymi motywami bajkowe suknie zachwyciły nawet zwolenników konstrukcyjnych projektów poprzednika Marii, Rafa Simonsa. Maria Grazia Chiuri przemyciła swoją estetykę  nie tylko do wyglądu wieczorowych kreacji. Zwiewnym, eterycznym sylwetkom towarzyszyła piękna biżuteria z motywami gwiazd, motyli i kwiatów.

 

Oba francuskie domy mody wywołały zachwyt swoimi pokazami na nadchodzący sezon, bezbłędnie interpretując na nowo swoje klasyczne sylwetki. Wieczorowe kreacje Chanel i Diora pewnie już wkrótce będziemy podziwiać na gali Oscarów. Ciekawe, które bajkowe suknie zobaczymy na czerwonym dywanie. 

 

Fot.: imaxtree, Instagram 

 

Napisz do autora: katarzyna.sekscinska@allani.pl

Od ponad 10 lat związana z branżą Fashion jako manager, VM, stylista, dyrektor kreatywny i wykładowca akademicki. Z wykształcenia specjalista ds. PR i Corporate Identity. Traktuję modę jako sztukę wyrażania emocji i jeden z kluczy do realizacji marzeń i życiowych celów. Hołduję zasadzie ‘less is more’ czyli prostym rozwiązaniom w budowaniu garderoby i etycznemu podejściu do mody. Praca wymaga ode mnie dużych pokładów kreatywności, więc w wolnym czasie wyłączam telefon i komputer, bycie offline to dla mnie najlepszy relaks.