Kategorie

Biżuteria dopasowana do kształtu twarzy

Biżuteria idealna do kształtu twojej twarzy!

Czy wybierając biżuterię zwracasz uwagę na swój kształt twarzy? Jeśli nie, od tej pory powinnaś to robić. Poznaj najważniejsze zasady doboru kolczyków i naszyjników, które zagwarantują Ci perfekcyjny wygląd.  Jaka biżuteria pasuje tobie?

Trudno wymienić wszystkie kształty i rodzaje dostępnej biżuterii. W tym gąszczu różnorodnych ozdób łatwo jednak stracić głowę i wybrać rzecz całkowicie niepasującą do naszej osobowości, figury i stylu ubierania się. Na szczęście istnieją reguły, z którymi wybór idealnych kolczyków, czy kolii okazuje się mniej skomplikowany. Dopasowując biżuterię zgodnie z kształtem własnej twarzy osiągniesz spójny i harmonijny wygląd, zamaskujesz jej niedoskonałości oraz zaakcentujesz w swojej urodzie to, co najpiękniejsze.

Twarz owalna

Jeśli Twoja twarz jest owalna, czyli proporcjonalna, lekko zaokrąglona i nieco dłuższa niż szersza, jesteś szczęściarą – możesz nosić biżuterię w każdym kształcie na jaki masz ochotę. Szczególnie polecamy kolczyki koła, w kształcie łezki oraz wiszące, które pięknie uwydatnią owal buzi. Dodatkowo, jeśli Twój nos wydaje się zbyt długi, możesz zminimalizować ten mankament, wybierając kolczyki zasłaniające ucho. Zakładając naszyjnik lub kolię, pamiętaj, aby był on proporcjonalny w stosunku do całej sylwetki.

Twarz okrągła

Jeśli szczycisz się twarzą w takim kształcie, Twoim zadaniem jest lekko ją wydłużyć i wysmuklić. Idealne do tego celu bedą dłuższe, błyszczące wisiorki oraz naszyjniki w kształcie „v”. Niestety, modny w tym sezonie choker nie jest dla Ciebie, gdyż skraca szyję i dodaje jej objętości. Spośród kolczyków wybieraj długie i dość wąskie, czyli wszelkie wiszące na łańcuszku. Równie dobrze sprawdzą się kanciaste formy, czyli kształty prostokątów, trapezów i trójkątów.

Twarz kwadratowa

Szerokie czoło, kości policzkowe oraz wyrazista szczęka potrzebują wysmuklenia, złagodzenia kształtów i lekkiego wydłużenia. Osiągniesz to dzięki długim naszyjnikom, wisiorkom i sznurom koralików, które efektownie opadając, przy okazji wydłużą całą sylwetkę. Przy Twojej twarzy świetnie będą prezentować się kolczyki owalne, dłuższe krople oraz wąskie, wiszące.

Olśniewająca kampania znanej firmy jubilerskiej >>> KLIK

Twarz trójkątna

kolczyki do  trójkątnej twarzy

Osoby o wąskim podbródku i szerokim czole muszą zniwelować różnicę pomiędzy dolną, a górną częścią twarzy. Pożądany efekt uzyskają za pomocą krótkich naszyjników. Jeśli zaliczasz się do tego grona, noś śmiało obróżki, chokery i kolie znajdujące się tuż przy szyi. Duże, kolorowe i błyszczące elementy zrównoważą wąski dół Twojej buzi. Unikaj drobnych kolczyków: kuleczek i sztyftów oraz długich i wąskich. W zamian poszukaj biżuterii szerszej u podstawy, czyli w kształcie trójkąta lub trapezu.

Twarz prostokątna

biżuteria do twarzy prostokątnej

Prostokątna twarz jest znacznie dłuższa niż szersza, więc za pomocą biżuterii powinnaś skrócić jej długą, pionową linię. Sprawdzą się tu kolczyki, które optycznie poszerzą buzię, czyli duże sztyfty, łezki, koła, półksiężyce, kształty faliste. Możesz eksperymentować z połyskiem, kolorami i fantazyjnym designem. Natomiast idealne dla Ciebie naszyjniki powinny sięgać do obojczyków.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Z KATEGORII: MODOWY TRIK

Fot.: Imaxtree, EastNews

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.