Kategorie

  • Allani
  • /
  • Makijaż
  • /
  • Błędy w makijażu, które zawsze ujawnią się na zdjęciach
błędy w makijażu widoczne na fotografiach

Błędy w makijażu, które zawsze ujawnią się na zdjęciach

Kto nigdy nie popełnił błędów w makijażu, ręka do góry! Niestety, czasem lepiej ich unikać, zwłaszcza, kiedy pozujemy do zdjęć. Aparat fotograficzny wykryje każdą makijażową wpadkę. Sprawdź, jakie należą do najczęściej popełnianych.

Coraz więcej czasu poświęcamy mediom społecznościowym i zabiegamy o docenienie u bliskich, przyjaciół i zupełnie obcych ludzi. Udana fotografia może nam w tym pomóc, toteż mozolne przygotowywanie się do zdjęć nie dziwi już nikogo. Oprócz stylizacji, warto zadbać o nieskazitelny makijaż. Aparat uwielbia wydobywać oraz podkreślać niedoskonałości urody i błędy w sztuce makijażu. Nie chcesz powtarzać sesji fotograficznej ani męczyć się z retuszem? Najczęściej popełnianych wpadek możesz przecież uniknąć!

Za dużo pudru

Puder zapewnia świetne zmatowienie i ujednolicenie naszej cery. Niestety, ten kosmetyk ma czasem zgubny wpływ na fotografiach. Po pierwsze, nadmierna ilość pudru może sprawić, że nasza cera będzie wyglądać na płaską i zmęczoną. Taki efekt jest prawdopodobny zwłaszcza wtedy, kiedy zapomnimy o minimalnym konturowaniu. Po drugie, źle rozprowadzony puder może pozostawić nieestetyczne biały ślady, których nie zobaczysz w dziennym świetle. Twój błąd ujawni dopiero lampa błyskowa aparatu. Zresztą, przekonało się już o tym naprawdę spore grono gwiazd.

Zbyt idealne brwi

Perfekcyjne, idealnie wypełnione brwi to marzenie wielu kobiet, jednak często takie dążenie do ideału może przynieść tragiczny efekt. Matowe, płaskie i równo ułożone brwi, niczym od linijki, prezentują się dobrze wyłącznie na fotografiach makro. Pozując do standardowego zdjęcia postaraj się, aby Twoje brwi były bardziej puszyste i trójwymiarowe. Lekko nastroszone włoski i delikatnie zarysowany kształt może Ci tylko sprzyjać.

Przesadny strobing

Strobing zyskuje ostatnio na popularności. Nic dziwnego: rewelacyjnie podkreśla naturalne piękno, dodaje dziewczęcego wdzięku i odejmuje lat. Technika konturowania twarzy wyłącznie rozświetlaczem niesie jednak ryzyko nieumiejętnej aplikacji kosmetyku. Nałożony w przesadnej ilości rozświetlacz upodobni nas raczej do błyszczącej kuli dyskotekowej niż delikatnej i kwitnącej kobiety. Zdjęcia jeszcze mocniej to podkreślą. Dlatego stosuj strobing tylko na strategicznych partiach twarzy (kości policzkowe, łuk Kupidyna, łuk brwiowy, broda). Absolutnie nie pokrywaj rozświetlaczem całej powierzchni policzków ani czoła. W połączeniu z połyskliwym różem i brokatowymi cieniami do powiek uzyskasz naprawdę karykaturalny wygląd.

Nieudany makijaż oczu

Jeśli nie poświęcasz makijażowi oczu dostatecznej uwagi, skutki tego błędu na zdjęciach mogą być opłakane. Fotografia potrafi podkreślić każdą niedoskonałość, dlatego zadbaj, aby Twoje oczy wydawały się duże i rozświetlone. Unikaj czarnej kredki jednakowo nałożonej na dolnej i górnej powiece, staraj się rozcierać kosmetyki na skórze i rozczesuj swoje rzęsy. Posklejane i niepodkręcone spowodują, że będziesz wyglądać na zmęczoną i zaniedbaną.

Fot.: Eastnews, Shutterstock

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.