Kategorie

błyszczyk na ustach

Czy to koniec matowych ust?

Nie byłaś fanką obciążających i wysuszających Twoje usta matowych pomadek? Teraz możesz dodać im blasku przy pomocy błyszczyka. Ten popularny kosmetyk z lat 90′ powraca do makijażowych trendów! Usta na nowo zabłysną i staną się jeszcze bardziej ponętne!

Usta nabierają blasku

Po ogromnej fali matowych produktów, wypromowanych przede wszystkim przez klan Kardashian, czas na powrót naturalnie wyglądającego blasku. To wielki come back błyszczyka, cieszącego się wielką sławą w latach 90′! Gwiazdy, takie jak Britney Spears czy Christina Aguilera, kochały ociekające blaskiem usta, które pod sporą ilością produktu wydawały się o wiele większe, dzięki czemu też bardziej zmysłowe. W tym sezonie odchodzimy od tak teatralnego efektu i nakładamy błyszczyk zdecydowanie oszczędniej. Najbardziej pożądanym rezultatem jest uzyskanie naturalnego efektu mokrych ust, który przyciąga spojrzenia swoim blaskiem. Jeśli nadal nie jesteś przekonana do aż tak spektakularnego efektu, postaw na metaliczne szminki, które dzięki połyskującym drobinkom wytworzą na Twoich ustach pięknie mieniącą się taflę. Ten trend skradł serce nawet samej Kylie Jenner, która wprowadziła taki produkt do kolekcji kosmetyków sygnowanych jej nazwiskiem.

Jak nakładać błyszczyk?

Jeśli Twoje umiejętności w tworzeniu makijażu ust nie są zbyt zaawansowane, to powrót błyszczyków oraz połyskujących szminek powinien Cię ucieszyć. Ich aplikacja nie wymaga aż tak dużej precyzji. Jednak mimo to musimy pamiętać o kilku istotnych zasadach. Błyszczyka nie nakładamy na całą powierzchnię ust, a jedynie na górna wargę oraz środek dolnej – dzięki temu unikniemy nieestetycznych zacieków produktu w kącikach ust. Bez wahania możemy potrzeć wargi jedna o drugą, w celu rozprowadzenia produktu i nie musimy się obawiać, że wyjdziemy nim poza ich obrys (w końcu kontur przy stosowaniu błyszczyka nie musi być aż tak precyzyjny). Błyszczyk, szczególnie transparentny, możesz zaaplikować również na szminkę, dzięki czemu uzyskasz wrażenie trójwymiarowego efektu! Ten zabieg sprawi, że Twoje usta będą wyglądać na dużo, dużo pełniejsze! W błyszczyku bardzo pomocny jest wygodny aplikator, obecny w większości kosmetyków, dzięki któremu nałożenie produktu możesz wykonać nawet bez konieczności patrzenia w lustro.

Zobacz jak odpowiednio dbać o swoje usta >>>

Mat czy błysk?

Oczywiście wybór należy do Ciebie! To, że błysk powraca do makijażu w tym sezonie nie znaczy, że mat zostaje całkowicie wyparty! Na który rodzaj się zdecydujesz, zależy od Twojego stylu i upodobań. My ogłaszamy między nimi remis! Zarówno błyszczyk, jak i matowa szminka mają swoje wady jak i zalety. Mat jest niezwykle elegancki i trwały, a na ustach prezentuje się niezwykle szlachetnie. Błyszczyk natomiast nadaje dziewczęcego looku i sprawia, ze Twoje usta wyglądają na pełniejsze oraz bardziej nawilżone. Na który z tych produktów się zdecydujesz?

[poll id=”54″]

 

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.

One Comment

  • Ana

    Kwiecień 21, 2017 at 9:15 pm

    Powinna być jeszcze jedna odpowiedź 🙂 „Matowa i błyszcząca w zależności od okoliczności”. Osobiście twierdzę, że matowa bardziej pasuje do eleganckich imprez i na wieczór w drogiej restauracji (do ostrego make-upu błyszczące usta to za dużo), a błyszczy na dzień i imprezę ze znajomymi 🙂