Kategorie

  • Allani
  • /
  • Makijaż
  • /
  • Chcecie oszpecić się makijażem? Weźcie przykład z tej aktorki
kasia warnke w makijażu

Chcecie oszpecić się makijażem? Weźcie przykład z tej aktorki

O tym, jak wielką siłę ma makijaż, wspominałyśmy niejeden raz. Tymczasem nawet gwiazdy nie zawsze potrafią prawidłowo się pomalować. Chcecie się oszpecić? Proszę bardzo – wystarczy, że będziecie się wzorować na tek aktorce!

Kasia Warnke na czerwonym dywanie zalicza zarówno wzloty, jak i upadki. Aktorka słynie ze specyficznej urody oraz nietypowego stylu, w związku z czym jej stylizacje nie zawsze wzbudzają podziw. Jednak na wtorkowym pokazie marki La Mania Mind Blow, o dziwo, gwiazda zaskoczyła wszystkich całkiem udanych outfitem. Czarny kombinezon z butiku Joanny Przetakiewicz, klasyczne szpilki i skórzana kopertówka mogłyby się obronić, gdyby nie jeden, jakże ważny szczegół – makijaż.

Kasia Warnke w fatalnym makijażu

Nie wiemy, czy aktorka zatrudniła wizażystę, czy może to wątpliwe dzieło wyszło spod jej rąk, ale jedno jest pewne: nie naśladujcie tego w domu (chyba, że chcecie się oszpecić albo szykujecie makijaż na przyszłoroczny Halloween). Kasia Warnke postawiła bowiem na bardzo niekorzystny makijaż, który tylko dodał jej lat i ujawnił mankamenty. Patrząc na twarz celebrytki, znajdziemy tu wszystkie podręcznikowe błędy: fatalnie dobrane kolory niepasujące do typu urody, niechlujność oraz źle zaakcentowane poszczególne części twarzy. Kasia Warnke wybrała bordową szminkę, którą nałożyła nie używając wcześniej konturówki. W efekcie usta wydawały się nieregularne, a ciemny kolor pomadki dodał aktorce lat oraz uwydatnił żółte zęby. Równie niepomyślny okazał się makijaż oka. Błyszczące złote cienie zostały nałożone na powiekę bez ładu i składu. Zdecydowanie zabrakło tu mocniejszego akcentu oraz ciemniejszej mascary. Gdyby Kasia Warnke, zamiast intensywnych ust wybrała smoky eyes, efekt byłby o niebo lepszy. A tak pozostało nam tylko płakać i zgrzytać zębami… Nawet cera się tutaj nie obroniła. Kiepsko dobrany zbyt ciemny podkład, tandetny rozświetlacz oraz słaby korektor, który nie zakrył worków pod oczami, dopełniły obrazu totalnej katastrofy.

Odtwórz stylizację Kasi Warnke:

Czy teraz już wiecie, jakich błędów unikać podczas makijażu? Zapamiętajcie, liczy się nie tylko marka kosmetyków, ale przede wszystkich ich właściwości i odcienie dobrane do Waszej karnacji i typu skóry. Przyda się również odrobina wprawy, dlatego, jeżeli macie niewprawną rękę, nie pozostaje Wam nic innego, jak tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

Kosmetyki, którymi prawidłowo wykonasz makijaż:

PS. I przy okazji, kiedy szykujecie się na imprezę, przed wyjściem spójrzcie jeszcze raz w lustro. Nie chcecie chyba zostać królowymi internetowych memów albo pośmiewiskiem wśród znajomych?

Fot.: Eastnews

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.