Kategorie

Jak chronić cerę przed smogiem?

Smog – można go zobaczyć na zewnątrz w ciągu dnia, można go poczuć, gdy zrobimy głębszy oddech. Jednak kontakt z nim mają nie tylko nasze płuca. Zanieczyszczone powietrze przyspiesza też starzenie się skóry. Zobacz nasze porady, jak o nią zadbać!

Smog jest już nie tylko problemem Chin czy Indii – od jakiegoś czasu wpisał się w element polskiego krajobrazu, a szczególnie dużych miast. Wraz z nadejściem okresu jesienno-zimowego, gdy zaczyna się sezon grzewczy, wiatr słabnie, stężenie szkodliwych cząsteczek w powietrzu niebezpiecznie wzrasta. Media już od dobrych kilku tygodni biją na alarm! Poziom zanieczyszczenia powietrza kilkunastokrotnie przekracza normy. Mikroskopijne drobiny pyłu przenikają przez drogi oddechowe aż do krwiobiegu, wnikają we włosy i przedostają się do głębszych warstw skóry. Jednak to nie koniec złych informacji – działanie zanieczyszczonego powietrza na skórę jest bardzo agresywne i aktywuje różne stany zapalne oraz… przyspiesza starzenie się skóry! Jak temu zapobiec – przeczytaj poniżej!

Po pierwsze – wykonaj dokładny demakijaż

Pozostałości smogu na skórze mogą doprowadzić do wyprysków na twarzy, zatkanych porów i sprawić, że Twoja cera straci zdrowy wygląd i blask. Po powrocie do domu działaj i nie czekaj! Wzorem Koreanek wykonaj bardzo dokładny demakijaż twarzy. Ich piękna cera to nie tylko kwestia genów, ale i odpowiedniej pielęgnacji. Za gładką i pozbawioną oznak starzenia skórą stoi specjalny, wieloetapowy, bardzo dokładny rytuał. Zaczyna się on od „ściągnięcia” makijażu za pomocą delikatnych olejków (rozpuszczą tłuste zanieczyszczenia, jak makijaż, sebum oraz osadzony na skórze smog), następnie warto zastosować mleczko lub wodę micelarną, kończąc na aplikacji toniku nawilżającego (by przywrócić skórze naturalne pH).

Po drugie – postaw na maseczkę

Jeśli zanieczyszczenie powietrza jest duże, sam demakijaż to za mało. Czasem trzeba dodatkowego oczyszczenia twarzy. My polecamy maseczkę z węgla aktywnego, która pomaga uporać się z zaskórnikami oraz działa jak peeling. Dodatkowo ma właściwości bakteriobójcze, oczyszczające i ściągające. Węgiel oczyszcza pory, poprawia koloryt skóry oraz ją rozjaśnia. Nie powinien on wysuszyć ani podrażnić. To tani, domowy przepis na piękną skórę!

Po trzecie – wybierz antyoksydanty

Ważnym elementem walki ze smogiem są antyoksydanty, które dość istotnie przyczyniają się do procesu starzenia. Co zatem zrobić, by nasza skóra była znów błyszcząca, gładka i promienna? Na ratunek przychodzą kremy, sera i mgiełki z przeciwutleniaczami, które będą idealne do codziennego stosowania. Czas zainwestować w kosmetyki zawierające antyoksydanty, co zapewne zaprocentuje w przyszłości. Postaw na najskuteczniejsze, znane od lat produkty z witaminą C oraz E. Aplikuj je na twarz, zarówno rano jak i wieczorem – znacząco poprawią wygląd Twojej skóry, a także ochronią przed działaniem zanieczyszczeń.

Po czwarte – makijaż

Gdy na zewnątrz jest szaro od smogu, koloryt skóry może prezentować się nieciekawie. Pielęgnacja cery w tym czasie jest na pierwszym miejscu, jednak w tym wypadku makijaż również pełni funkcje ochrony przed smogiem. Jednak by chroniąc, nie szkodzić, wybierz kosmetyki mineralne, które są bezpieczne dla cery wrażliwej i dają bardzo naturalny efekt. Zastanawiasz się, jak rozświetlić swoją twarz? Postaw na strobing, czyli technikę konturowania twarzy rozświetlaczem, o której przeczytasz TUTAJ.

Jak Wy radzicie sobie ze smogiem? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu! 🙂

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: joanna.chabrzyk@allani.pl

Studia rozbudziły we mnie pasję do przegrzebywania otchłani Internetu i odnajdywania wartościowych informacji. Jestem zadeklarowaną minimalistką, która nie ulega krótkotrwałym trendom. Praca w Allani pozwala mi realizować się w dziale contentowym oraz rozwijać w dziedzinie mody. W wolnych chwilach zaczytuje się w blogach z pogranicza mody i nowych technologii. Staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i wydarzeniami z branży fashion. W wolnych chwilach sięgam po literaturę drogi.