Kategorie

kolorowe marynarki

Co kolory Twoich ubrań mówią o Tobie?

Zapewne masz swoje ulubione kolory, w których dobrze się czujesz. Czy wiesz, że barwy ubrań, jakie nosisz, mogą zdradzić Twój nastrój, temperament i osobowość? Poznaj ich sekretną mowę!

Choć może wydawać Ci się to nieco infantylne, kolor potrafi odzwierciedlić stan naszej duszy. Nie bez powodu powstała nawet dziedzina, która bada jego wpływ na człowieka — psychologia koloru. Każda barwa niesie ze sobą konkretne znaczenie oraz sprawia, że ludzie odbierają Twoją osobę w określony sposób. 

Mowa kolorów

Poprzez odpowiednie zestawienie i manewrowanie kolorem w swoim ubraniu możesz wykreować wizerunek, wyróżnić się i pokazać mocne strony swojego charakteru.

Lubisz kolor czerwony?

Czerwień działa pobudzająco na nasz organizm, a jej zwolenniczki są najczęściej osobami towarzyskimi, aktywnymi i pewnymi siebie. Czerwony kolor podkreśla wolność i niezależność, dlatego jest chętnie wybierany przez osoby, które właśnie się rozstały.

Niebieski kolorem spokoju

Niebieski kojarzy się ze spokojem, sprzyja lepszej koncentracji. Ubranie w takiej barwie może wzbudzać szacunek i zaufanie. Jeśli nosisz ten kolor, prawdopodobnie jesteś kreatywna i pozytywnie nastawiona do świata.

 Optymistyczny żółty

Żółty jest kolorem radości, więc jeżeli pojawisz się w ubraniu o takiej barwie, możesz uchodzić za optymistkę. Odcień ten sugeruje także inteligencję, błyskotliwość oraz skromność.

Fiolet dla uduchowionych

Fiolet utożsamiany jest z introwertykami  i osobami uduchowionymi. Świadczy także o dużej dawce wrażliwości i empatii.

Zieleń — kolor zaufania

Zielony wpływa kojąco na innych, a osoby, które go noszą, uchodzą za wyrozumiałe, spokojne i godne zaufania.

Dziewczęcy róż

Róż kojarzy się z delikatnością i miłością, ma również właściwości uspokajające. Jeśli często sięgasz po tę barwę, oznacza to, iż jesteś kobieca i uczuciowa, a romantyczne gesty nie są Ci obce.

Kompetentny brąz

Brąz to kolor osób zapracowanych i poważnych. Osoby, które go lubią, są postrzegane jako realiści ceniący ład i porządek. Jednocześnie wzbudzają zaufanie, głównie dlatego, że barwa ta kojarzy się z uczciwością.

Profesjonalna szarość

Szarość oznacza profesjonalizm. Jest idealna dla kobiet, które pragną pokazać swój autorytet i otrzymać należny szacunek. Z drugiej strony taka barwa pomaga wtopić się w tłum, dlatego chętnie sięgają po nią osoby skryte, skromne i niepewne siebie.

Luksusowa biel

Biel jest kolorem kobiet eleganckich i zadbanych.Wywołuje pozytywne emocje, uspokaja oraz wzbudza zaufanie.

Bezpieczna czerń

Czerń daje poczucie bezpieczeństwa, symbolizuje też prestiż i powagę. Zazwyczaj wybierają ją osoby o silnym charakterze, które twardo stąpają po ziemi i nie lubią pokazywać swoich prawdziwych uczuć.

Kiedy zastosować mowę kolorów?

Przesłanie, jakie niosą z sobą poszczególne kolory, możesz zastosować w praktyce. W niektórych sytuacjach jesteśmy przecież oceniani poprzez nasz ubiór. Wybierając się na rozmowę kwalifikacyjną, postaw na barwy profesjonalistów: szarość, biel i granat. Czerń podkreśli siłę i pewność siebie, jest zatem idealna na ważne spotkanie. Kiedy zależy Ci na pokazaniu swojej kreatywności i artystycznej duszy, sięgnij po żółć, zieleń i błękity. Z kolei na randce dobrze jest pokazać namiętność i kobiecość poprzez ubranie w odcieniach różu czy czerwieni.

Fot. Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.