Kategorie

  • Allani
  • /
  • Eventy
  • /
  • Co się będzie działo podczas Cracow Fashion Week 2017?
CRACOW FASHION WEEK 2017

Co się będzie działo podczas Cracow Fashion Week 2017?

Tegoroczna edycja Cracow Fashion Week będzie jednym z najciekawszych wydarzeń modowych w Polsce! Zobaczymy prace wybitnych artystów i projektantów, fantastyczne pokazy mody i wernisaże! Tym razem hasłem przewodnim wydarzenia jest fashion & ecology. Zobaczcie, co się za nim kryje!

Moda i ekologia mottem Cracow Fashion Week 2017

Cracow Fashion Awards odbędą się już 18 marca o godz. 19:00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków i rozpoczną Cracow Fashion Week 2017 organizowany przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru. Do 26 marca, pod hasłem „FASHION & ECOLOGY”, w Krakowie odbędą się liczne pokazy mody, warsztaty, wykłady, projekcje filmów i spotkania z artystami związanymi z branżą fashion. Tegoroczną edycję wspierają wyjątkowi partnerzy związani z promowaniem odpowiedzialnej mody, Fashion Revolution, PETA oraz Clean Clothes.

Mark Fast jurorem Cracow Fashion Awards

Zaledwie kilkanaście dni po pokazie na London Fashion Week do Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie przyleci Mark Fast, uznany kanadyjski projektant mody, który specjalizuje się w tworzeniu luksusowych, nowatorskich kolekcji z dzianiny. Jego kreacje noszą Rihanna, Tilda Swinton, Kylie Minogue czy Grace Jones! Tym razem projektant wcieli się w rolę jurora konkursu Cracow Fashion Awards obok duetu MMC Natashy Pavluchenko, WP Onak, Małgorzaty Sobiczewskiej, Roberta Kiełba i Doroty Wróblewskiej.  Fast jest laureatem wielu nagród i współpracował z takimi markami, jak Christian Louboutin, Swarovski, Pinko, Topshop, czy Aldo Rise. 

Moda lat 50. i 60. – wystawa w ramach CFW 2017

W ramach Cracow Fashion Week 2017 odbędzie się również niezwykła wystawa mistrzów fotografii FASHION 50/60. Szukając Marilyn/Finding Marilyn, w ramach której 19 marca, w Galerii BB, prezentowane będą zdjęcia trzech wybitnych fotografów: Miltona Greene’a, Wojciecha Plewińskiego oraz Tadeusza Rolke. Milton Greene, swoje najważniejsze zdjęcia opublikował m.in. w Harper’s Bazaar i Vogue. Fotografował m.in. Elizabeth Taylor, Franka Sinatrę, Audrey Hepburn, Grace Kelly oraz, oczywiście, Marilyn Monroe! Wojciech Plewiński w latach ’50 rozpoczął współpracę z tygodnikiem “Przekrój”, na którego okładki wykonał setki zdjęć pięknych i interesujących dziewczyn, słynnych kociaków. Tadeusz Rolke natomiast, publikował swoje prace w znanych tygodnikach i miesięcznikach m.in. Stolica, Polska czy Ty i Ja.

Pokaz kolekcji Pat Guzik Heaven is a place on earth

 

W ramch gali Cracow Fashion Awards, swoją kolekcję Heaven is a place on earth zaprezentuje (premierowo w Polsce) Pat Guzik. Projektantka wygrała tymi projektami konkurs EcoChic Design w Hongkongu w 2016 roku.

„Połączyłam techniki upcyklingu oraz rekonstrukcji, wykorzystując tkaniny zniszczone lub pochodzące z odzieży z second handów w Krakowie”, mówi Pat Guzik, absolwentka i wykładowca SAPU w Krakowie  oraz koordynatorka pokazu mody recyklingowej No Waste. Kodami kolekcji projektanki są faktura, kolor i kształt. Do tytułu nawiązują kolory – odcienie czerni, biały, niebieski, fioletowy i kobaltowy. Przy tworzeniu printów umieszczonych na ubraniach współpracował Mateusz Kołek, znany polski ilustrator.

Współorganizatorem wydarzenia jest Szkoła Kreatywnej Fotografii, miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Więcej informacji o Cracow Fashion Week znajdziecie na oficjalnej stronie organizatora.

Fot. mat. prasowe, Instagram 

Napisz do autora: katarzyna.sekscinska@allani.pl

Od ponad 10 lat związana z branżą Fashion jako manager, VM, stylista, dyrektor kreatywny i wykładowca akademicki. Z wykształcenia specjalista ds. PR i Corporate Identity. Traktuję modę jako sztukę wyrażania emocji i jeden z kluczy do realizacji marzeń i życiowych celów. Hołduję zasadzie ‘less is more’ czyli prostym rozwiązaniom w budowaniu garderoby i etycznemu podejściu do mody. Praca wymaga ode mnie dużych pokładów kreatywności, więc w wolnym czasie wyłączam telefon i komputer, bycie offline to dla mnie najlepszy relaks.

One Comment

  • r

    Marzec 10, 2017 at 10:50 am

    Powiem tak: gwiazdy takie, że aż się nie chce iść. To ma być fashion week? Serio? Same nudne wykłady i raptem jedna mała gwiazdka. Śmiech