Kategorie

miks różu z czerwienią

Color blocking – jak łączyć ze sobą kolory?

Coraz częściej na ulicach możemy zobaczyć energetyczne, kolorowe stylizacje. Color blocking to najmodniejsze zestawienie tej wiosny. Jak go stworzyć? Jakie kolory ze sobą połączyć? Podpowiadamy!

Kobiety mają odwagę nie tylko nosić kolorowe ubrania i dodatki, ale również je ze sobą zestawiać. Color blocking to trend dla pewnych siebie fanek mody. Mocne barwy przyciągają uwagę i sprawiają, że look się wyróżnia. Wiosna to idealny czas na eksperymenty, także te modowe!

Color blocking – co to jest?

Color blocking to łączenie ze sobą kilku intensywnych kolorów, które z pozoru do siebie nie pasują. Kontrastowe zestawienie powinno składać się z co najmniej dwóch jaskrawych barw. Śmiałe kobiety mogą wykorzystać ich zdecydowanie więcej! Przy tak wyrazistych kolorach stawiaj na proste kroje i formy. Zawsze trzeba zachować umiar, aby całość nie wyszła kiczowato. W takiej stylizacji będziesz się wyróżniać na naszych szarych, polskich ulicach!

Jak łączyć kolory?

Wbrew pozorom łatwo stworzyć tzw. color blocking. Trzeba jednak pamiętać, że im większy kontrast, tym lepszy efekt osiągniemy! Tak naprawdę możliwości mamy bardzo wiele, praktycznie każdy kolor pasuje do innego. Żółty doskonale łączy się z fioletem, pomarańczowym, zielonym, różowym i niebieskim, podobnie jak czerwień. Szukaj różnych odcieni, ale uwaga – powinny być zawsze nasycone! Natomiast hit tej wiosny, czyli róż, idealnie komponuje się z czerwonym, żółtym, zielonym, pomarańczowym oraz niebieskim. Nie bój się kolorów, próbuj różnych zestawień i korzystaj z całej palety barw. To trend dla odważnych!

Kolorowy look w praktyce


Na początek proponujemy najłatwiejszą opcję, czyli ograniczenie się tylko do dwóch barw. Jedna pojawia się na ubraniach, druga tylko na dodatkach. Może to być np. czerwona sukienka lub garnitur plus zielone akcesoria w postaci butów i torebki. Gdy już oswoimy się z mocnym lookiem, z czasem dodajemy coraz więcej nowych kolorów na innych elementach garderoby – marynarce, koszuli itd. Kolejny wariant to przeniesieni barw ze wzoru, np. z pasków na resztę stylizacji. Jeśli chcesz uspokoić całość, dodaj stonowane klasyki w postaci bieli lub czerni, albo jeansowe ubrania. Stawiaj na nieoczywiste rozwiązania!

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: karolina.stola@allani.pl

Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.