Kategorie

ubrania, które nie sprawdzą się na lotnisku

Czego nie zakładać na lotnisko?

Właśnie jedziesz na lotnisko i boisz się, że możesz mieć problemy z odprawą? Nasze sprawdzone rady uchronią Cię przed niepotrzebnymi kłopotami. Sprawdź, jakich ubrań lepiej nie zakładać, aby czas podróży upłynął Ci w dobrym nastroju!

Za chwilę rozpocznie się czas wakacyjnych wyjazdów. Jeśli kiedykolwiek podróżowałaś samolotem, dobrze wiesz, jak uciążliwa może być czasem odprawa. Dzwoniące bramki, kontrole i osobiste rewizje… Możesz w łatwy sposób oszczędzić sobie stresu — wystarczy tylko pamiętać o ubraniach i akcesoriach, które często sprawiają kłopoty na lotnisku i nie zakładać ich na czas lotu.

Spodnie bojówki

Spodnie z dużą ilością kieszeni są może wygodne, choć jednocześnie potrafią sprawić dużo kłopotów. Metalowe guziki, zamki błyskawiczne i inne elementy mogą spowodować, że nie przejdziesz spokojnie przez bramkę. Co więcej, czasem trudno opróżnić wszystkie kieszenie i kieszonki, więc podczas odprawy istnieje ryzyko małego zamieszania.

Duża ilość biżuterii i ozdób do włosów

To powinna być żelazna zasada lotniskowego outfitu: brak metalowych bransoletek, kolczyków oraz naszyjników. Co prawda ozdoby dodają uroku każdej kobiecie, niemniej do kontroli będziesz zmuszona wszystkiego się pozbyć. Oszczędź sobie czasu i nie nadużywaj cierpliwości innych pasażerów! Ta sama reguła dotyczy metalowych ozdób do włosów: spinki, wsuwki i dekoracyjne grzebienie czasem mogą być wykryte przez bramkę. Nie chcesz psuć misternej fryzury? Postaw na proste uczesania niewymagające dużej ilości ozdób.

Sukienki i spódnice maxi

Długość maxi jest modna i idealna na lato, natomiast nie zawsze sprawdzi się na lotnisku. Wybierając długą sukienkę lub spódnicę bądź przygotowana na dokładną kontrolę. Strażnicy mogą podejrzewać, że coś ukrywasz pod ubraniem i w konsekwencji będzie Cię czekać gruntowne przeszukiwanie. Najlepszą opcją będzie wybranie krótszej długości — sukienki maxi pozostaw na beztroski czas urlopu.

Buty na wysokich obcasach

Szpilki są seksowne, jednak lotnisko nie jest najlepszym miejscem, aby się w nich poruszać. Wyobrażasz sobie sytuację, kiedy spóźniona pędzisz na samolot, a buty skutecznie uniemożliwiają szybkie przemieszczanie się? W wysokich obcasach możesz także łatwo poślizgnąć się na gładkiej posadzce albo utknąć na ruchomych schodach (co jest bardzo niebezpieczne). Chcesz mieć spokojną podróż? Postaw na wygodne płaskie obuwie, które także może świetnie się prezentować.

Bielizna z ozdobami

Wiele modeli designerskich biustonoszy ma dodatkowe elementy: metalowe kółeczka, klamerki, łańcuszki. Tymczasem, nawet zwykłe metalowe fiszbiny potrafią narobić sporo hałasu podczas przechodzenia przez bramki. Podobnie może stać się z pasem do pończoch czy gorsetem. Dlatego, aby uniknąć zamieszania i wstydliwej kontroli na lotnisku, postaw na prostą i gładką bieliznę. Na szaleństwa jeszcze przyjdzie czas.

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.