Kategorie

Spędź kreatywnie sylwestra w domu

Czeka Cię sylwester w domu? Spędź go kreatywnie!

Wszyscy Twoi znajomi planują huczne imprezy sylwestrowe, jednak Ty wiesz, że w tym roku na pewno do nich nie dołączysz… Czeka Cię Sylwester w domu? Spędź go kreatywnie!

Zaplanuj wielką ucztę

Sylwester w domu to tak naprawdę doskonała okazja na to, by wypróbować przepisy, które zawsze chciałaś skosztować, jednak nigdy nie miałaś czasu, aby je przyrządzić. Jeśli planujesz zaprosić znajomych, poproś ich, by przyszli do Ciebie odpowiednio wcześniej i pomogli w przygotowaniach. A może wolisz podzielić się przygotowywaniem menu? Nie zapomnij jednak, że do pysznego jedzenia doskonale pasują drinki. W tym dniu możecie zaserwować sobie kilka ich rodzajów i urządzić domową degustację. Obecnie coraz więcej par decyduje się na spędzanie sylwestrowej nocy w ten sposób.

Urządź maraton filmowy

31 grudnia to również doskonała okazja do tego, aby nadrobić filmowe zaległości. Wszyscy Twoi przyjaciele mają już plany na ten wieczór? Spędź go z ukochanym. Otwórzcie szampana, owińcie się w koc i spędźcie romantyczny wieczór, przy ulubionych hitach kinowych. Kolejnym plusem tego rozwiązania jest pewność, że w pracy na pewno zabłyśniesz znajomością najnowszych nowinek kinowych, a koleżanki z chęcią będą chodzić z Tobą do kina.

Zaplanuj wieczór gier planszowych

Nie przepadasz za maratonem filmowym? Nic straconego, świetną alternatywą będzie zaplanowanie wieczoru gier planszowych. W dobie wszechobecnej elektroniki  to dobry sposób na to, by odpocząć od komputera i Internetu. Dodatkowo eksperci są ze sobą zgodni, że wspólne spędzanie czasu przy grach planszowych pomaga wzmocnić więzi między członkami rodziny i zrelaksować umysł. Nie wiesz na jaką grę się zdecydować? Najlepiej będzie, jeśli wybierzesz kilka rodzajów, wtedy masz pewność, że każdy kto zdecydował się na grę, będzie zadowolony.

Zrób sobie dzień wolny od wszystkiego

Jesteś singielką i spędzasz ten wieczór sama? Nie musi to oznaczać kolejnych samotnych, dramatycznych chwil rodem z filmu ,,Bridget Jones”. Potraktuj ten czas jak detoks od codziennych obowiązków. Zrób sobie długą, relaksacyjną kąpiel, poczytaj ulubioną książkę, posegreguj garderobę i zaplanuj gdzie tym razem pojedziesz na wakacje. O północy wypij szampana i spróbuj zrobić sobie całoroczne podsumowanie. Nie chodzi o rozliczanie się z niewypełnionych obowiązków, ale o uświadomienie sobie tego, co udało Ci się osiągnąć w minionym roku. Zacznij 2017 rok z nowymi planami na przyszłość, ale przede wszystkim z nową, wypoczętą wersją siebie!

Rozkręć wieczór tematyczny

Postanowiłaś w tym roku zaprosić znajomych do siebie, ale oni zapowiedzieli się ze swoimi maluchami, bo niania tego wieczoru również postanowiła zrobić sobie wolne? Nie przejmuj się i rozkręć wieczór tematyczny! To dobry sposób na zajęcie dzieci, ale również świetna frajda dla dorosłych. Możecie przebrać się za ulubione postaci z bajek Waszych pociech i zaplanować dla nich powiązane z tym tematem atrakcje np. lepienie figurek z plasteliny, gry i zabawy zespołowe. Jeśli zaczniecie wieczór odpowiednio wcześniej, dzieciaki na pewno zmęczą się przed północą, a Wy będziecie mieć jeszcze całą noc na świętowanie do białego rana!

Fot.: Pexels, Shutterstock

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)