Kategorie

czerń nie zawsze jest dobra

Czerń nie jest najlepszym kolorem. Mamy na to dowody!

Wraz z końcem lata chętniej sięgasz po czerń? Jeśli tak, to popełniasz błąd! Czarna barwa wcale nie jest taka uniwersalna i praktyczna! Nie wierzysz? Poznaj 4 powody, dla których warto z niej zrezygnować!

Nie wyróżnisz się z tłumu

Nadchodzi jesień, a wraz z nią moda na nijakie okrycia. Za chwilę na ulicy zobaczysz mnóstwo ludzi w czarnych ramoneskach, czarnych płaszczach i czarnych spodniach, a niektóre kobiety włożą czarne kryjące rajstopy. Nie czujesz przesytu? Czerń czasem może być intrygująca, jednak w miesiącach, kiedy większość sięga po nią odruchowo, staje się nudna, przewidywalna i ponura.

Kolorowe okrycia na jesień:

Będziesz wyglądać starzej i poważniej

To fakt – czerń postarza! O ile masz kilkanaście lat i chcesz udawać dorosłą i poważną osobę, możesz skusić się na czarny total look. Z kolei jeżeli zbliżasz się do 30., a na Twojej twarzy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, lepiej ostrożnie szachuj z tym kolorem. Pamiętaj też, że przy ciemnej stylizacji musisz zadbać o staranniejszy makijaż i fryzurę. Byle jak spięte włosy i brak make-upu w połączeniu z czarnym ubraniem sprawi, iż będziesz wydawać się starą, smutną i zaniedbaną kobietą.

Nie założysz jej na każdą okazję

Czerń nie jest uniwersalna! Przede wszystkim to kolor utożsamiany z żałobą, a to, co świetnie sprawdzi się na pogrzebie, nie zawsze nadaje się np., na wesele. Tak, tak – mała czarna do dziś jest odradzana jako ubiór na ślub. Podobnie w pracy: jeśli wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną, czerń nie jest dobrze odbierana. Z kolei jako strój wieczorowy, czasem warto poszaleć z kolorami. Czy gwiazdy na czerwonym dywanie zawsze noszą czarne suknie? No właśnie!

Modne marynarki w innym kolorze niż czerń:

Dbanie o czarne ubrania bywa problematyczne

Czarne ubrania nie zaliczają się do praktycznych. Ciemne tkaniny szybko płowieją, więc musisz się z nimi obchodzić ostrożnie: nie suszyć na słońcu oraz używać specjalnych środków odnawiających kolor. Bardzo łatwo też je zabrudzić, a wszelkie plamy są od razu widoczne. Jeżeli zaopatrujesz się w czarne ubrania gorszej jakości, bądź pewna, że po kilku praniach będą się nadawać tylko do wyrzucenia.

Jasne T-shirty z napisami:

Fot.: Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.