Kategorie

t-shirty dla dojrzałych kobiet

Czy dojrzałe kobiety mogą nosić T-shirty?

Niby taka uniwersalna koszulka, a wzbudza tyle kontrowersji! Po T-shirt sięgają dziś nie tylko nastolatki. Czy po 50-tce przystoi go nosić? A jeśli tak, to jakie koszulki pasują dojrzałym kobietom?

Nie ma chyba bardziej uniwersalnego elementu garderoby niż T-shirt. Prosta bawełniana koszulka kiedyś była utożsamiana z niepokornymi nastolatkami, obecnie noszą go zarówno młodzi, jak i starsi. Tylko jak tu wybrać T-shirt, by nie wyglądać w nim zbyt infantylnie albo niechlujnie? Spokojnie, pomożemy Ci w tym!

Jakich T-shirtów unikać po 50-tce?

Oczywiście, dojrzała kobieta jak najbardziej może sięgać po młodzieżowe fasony i nosić takie rzeczy, jak T-shirt. Grunt w tym, aby robić to poprawnie. W pewnym wieku bowiem nie wszystko nam już wolno, jeśli chcemy wyglądać szykownie. Dlatego, kiedy pragniesz wpleść T-shirt do swojej stylizacji, sięgaj po stonowane modele. Unikaj krzykliwych neonowych barw, nadruków z postaciami z kreskówek (pomimo, że teraz są modne) i napisów, których nie rozumiesz. Zamiast tego lepiej wybierz jednolite koszulki typu basic, a jeśli zdecydujesz się na wzór, niech to będzie estetyczna krata, paski (idealne do stylu paryskiego) czy kwiaty. Nadruki? Jesteśmy na tak, pod warunkiem, że wybierzesz czarno-białe motywy, które są gustowne.

Idealne T-shirty dla dojrzałych kobiet:

Z czym dojrzałe kobiety łączą T-shirt?

Jeżeli do tej pory myślałaś, że T-shirt możesz nosić wyłącznie na co dzień albo na siłownię, to tkwiłaś w błędzie. Współczesna moda proponuje Ci o wiele więcej! Proste białe T-shirty rewelacyjnie prezentują się z marynarkami i garniturami, gdyż dodają nieco luzu do, z pozoru sztywnej, stylizacji. Polecamy Ci wypróbowanie zestawu: marynarka w kratkę + biały T-shirt + ciemne jeansy, który pasuje kobietom w każdym wieku. Nie bój się nosić koszulek w komplecie z spódnicami, zwłaszcza tymi rozkloszowanymi czy jeansowymi. To, że przeżyłaś już kilkadziesiąt lat nie czyni przecież z Ciebie osiwiałej babci, której pasują tylko ciepłe kapcie i wełniane kardigany.

Uniwersalne białe T-shirty:

Z tymi ubraniami połączysz T-shirt:

Fot.: Eastnews, Instagram, Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.