Kategorie

  • Allani
  • /
  • Jak nosić
  • /
  • Czy kobiety w ciąży powinny nosić buty na podwyższeniu?
kobiety w ciąży na obcasach

Czy kobiety w ciąży powinny nosić buty na podwyższeniu?

Wysokie obcasy dodają nam pewności siebie, a także optycznie wysmuklają damską sylwetkę. Potrafią zdziałać cuda! Czy kobiety w ciąży powinny nosić szpilki? Zagłosuj w naszej sondzie!

Coraz więcej dziewczyn sięga po obuwie na obcasie. Szpilki i buty na wysokim słupku nosimy praktycznie 24 godziny na dobę. Pora roku czy okazja nie mają tutaj już większego znaczenia! Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie życia bez obcasów, dlatego nawet w błogosławionym stanie nie rezygnują z ukochanych czółenek na podwyższeniu. Czy w trakcie ciąży powinniśmy zakładać wysokie szpilki? Zobacz, jak robią znane gwiazdy.

[poll id=”249″]

Względy zdrowotne

https://www.instagram.com/p/BdxkS9HDYYC/?taken-by=ed_pazura

Wystający brzuszek sprawia, że zmienia się nasz środek ciężkości. To wpływa zarówno na nasz chód, jak i postawę. Niestety, to może utrudnić utrzymanie równowagi, dlatego noszenie wysokich obcasów może stać się kłopotliwe, a nawet uciążliwe dla naszego kręgosłupa i nóg. Jednak, gdy jesteśmy przyzwyczajone do butów na podwyższeniu, zakładanie zupełnie płaskiego obuwia również może powodować bóle. Tak naprawdę każda kobieta jest inna, w różny sposób znosimy okres ciąży. Gwiazdy w błogosławionym stanie promienieją, zachwycają swoimi stylizacjami i urodą!

Stabilny słupek

W trakcie ciąży nabieramy krągłości, często puchną nam nogi, a kręgosłup jest przeciążony. W tym okresie lepiej zrezygnować z niebotycznie wysokich szpilek i wybrać wygodniejszą wersję, czyli buty na słupku. Od lat ten wariant jest niekwestionowanym hitem! Botki, kozaki, czółenka, mokasyny – naprawdę jest w czym wybierać. Zwłaszcza polskie celebrytki w błogosławionym stanie mają ogromną słabość do tego rodzaju obcasa. Co ciekawe, nigdy nie przesadzają z jego wysokością, wybierają maksymalnie 6-8 centymetrów. Słupek jest nie tylko bardzo stabilny, ale również niezwykle praktyczny!

Mały obcas

https://www.instagram.com/p/BbFGmrrjGQP/?taken-by=chiaraferragni

Nie wyobrażasz sobie życia bez obcasów? Postaw na 3-4 centymetrowy „klocek” lub kitten heels, czyli kaczuszki. Takie modele wybrała m.in. Chiara Ferragni – najsłynniejsza modowa blogerka. W codziennych ciążowych lookach tej fashionistki znajdziemy tylko zupełnie płaskie buty lub modele na bardzo niskim obcasie. Uwaga – jedynie na wielkie wyjście popularna it-girl zakłada ekstremalnie wysokie szpilki. Warto wziąć z niej przykład! Nie trzeba rezygnować z zabawy modą, zwłaszcza z gorących trendów, nawet gdy spodziewamy się dziecka.

Fot.: EastNews, Instagram

Napisz do autora: karolina.stola@allani.pl

Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.