Kategorie

Czy TAKIE buty pasują do damskiego garnituru?

Jakie buty zakładamy do damskiego garnituru? Oczywiście eleganckie! Ale nie tylko! Przygotujcie się – to połączenie mocno Was zaskoczy. Zobaczcie, na co odważyły się niektóre gwiazdy. Hit czy kit?

Damskie garnitury na dobre zagościły w naszych szafach. Co więcej, mnogość fasonów, wzorów i kolorów zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagającej fashionistki. Popularnością cieszą się gładkie modele oversize w nasyconych barwach, silnie nawiązujące do męskiej mody. Kobiety spragnione delikatnością znajdą ukojenie w pastelowych kompletach. Z kolei wielobarwne, kwieciste garnitury zachwycą osoby, które nie boją się modowych eksperymentów. Zresztą, o popularności damskiego garnituru świadczy fakt ich częstej obecności na ściankach. W ciągu ostatniego miesiąca na taki outfit zdecydowała się Marta Żmuda-Trzebaitowska, Paulina Krupińska oraz Kinga Rusin. Wczoraj kolejna polska gwiazda również wybrała marynarkę i spodnie inspirowane męskim stylem. Zamieszanie wywołały jednak nietypowe buty – czy mają one rację bytu w komplecie z eleganckim garniturem?

Sneakersy do garnituru

Joanna Brodzik, bo o niej tu mowa, na wczorajszą premierę sztuki Czy Ty to Ty? zdecydowała się na ultramodny damski garnitur. Aktorka podążyła w stronę nurtu athleisure – jej granatowo-niebieski komplet wyróżniał się luźnym krojem i sportowymi lampasami. Aby do końca pozować na wyluzowaną, Joanna Brodzik włożyła ciężkie sneakersy nawiązujące do butów modnych w latach 90. I tu zaczął się problem. Wybór gwiazdy okazał się nieprzemyślany, w związku z czym całość wydawała się dość toporna. Zawiniły tu nie tylko masywne buty, ale również zbyt obszerna marynarka i za długie spodnie, które fatalnie wpłynęły na sylwetkę gwiazdy. A Wy co sądzicie o tej stylizacji?

W tym stylu:

 

Garnitur w wersji sportowej

Gdybyście z góry zawyrokowały, że outfit Joanny Brodzik jest tandetny i wiejski, zobaczcie, jak robią to gwiazdy światowego formatu. Bella Hadid zadała ostatnio szyku w podobnym zestawie, co polska aktorka. Modelka pokazała się w szarym garniturze oversize w kratę, czarnym golfie i sportowych sneakersach. Jej stylizacja przypadła do gustu krytykom mody, którzy znaleźli tutaj inspirację męską sylwetką z lat 80. Do nas ten zestaw średnio przemawia, ale znając Bellę wiemy, że modelka potrafi się pokazać w o wiele bardziej kontrowersyjnych stylizacjach.

W tym stylu:

Jeśli pragniesz wziąć przykład z gwiazd i taka jak one, włożyć sportowe buty do damskiego garnituru, mamy dla Ciebie 2 cenne rady. Po pierwsze, wybieraj spodnie typu cygaretki, z wąskimi nogawkami. Po drugie, zrezygnuj z masywnego obuwia na rzecz zgrabniejszych jednolitych sneakersów i trampek. Będzie subtelniej, bardziej stylowo i z korzyścią dla sylwetki.

Te ubrania pasują do siebie:

Fot.: Eastnews

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.