Kategorie

modne torebki 2017

Czy te torebki za chwilę okażą się kultowymi?

Już teraz kobiety biją się o te torebki, pokazują je na Instagramie i wybierają do różnych stylizacji. O jakie modele chodzi? Zobacz 5 mini arcydzieł projektantów, które teraz cieszą się popularnością, a już wkrótce staną się kultowe!

Gabrielle Chanel

Czyżby powstała nowa następczyni kultowej torebki na łańcuszku 2.55? Na początku tego roku Chanel wypuściła kolejny model, który być może niedługo okaże się kultowy. Gabrielle otrzymała swą nazwę ze względu na założycielkę sławnego domu mody, Coco Chanel. Trapezowy pikowany model, którego inspiracją była lornetka widokowa, dość szybko wzbudził uznanie it-girls. Prawda, że stylowy?

Triangle Duffle Balenciaga

Myślicie, że torebka nie może przybierać futurystycznych kształtów? Na przekór wszystkim Balenciaga wylansowała trójkątny model, który święcił triumfy na wszystkich jesiennych tygodniach mody. Torebka trójkąt przyciąga swoim kształtem, intensywnymi kolorami, minimalizmem i… niedostępnością. Na stronie domu mody Triangle Duffle jest już bowiem wyprzedany.

Nerka Gucci

Kto by pomyślał, że nerki, będące domeną bazarowych handlarzy, z takim przytupem wkroczą do świata mody? Gucci wylansował model, który idealnie wpisuje się w szał na brzydkie rzeczy. Torebka-nerka, mimo swej wątpliwej estetyki, cieszy się ogromną popularnością wśród stylistek, celebrytek i fashionistek, a za wersję z logo włoskiego domu mody trzeba zapłacić ok. 3600 zł.

Petite „Malle” Louis Vuitton

Nie tylko minimalistyczne torebki od projektantów cieszą się uznaniem it-girls. Zainteresowanie wzbudzają designerskie modele, w których każdy detal jest idealnie dopracowany. Przykładem tego jest perfekcyjna i malutka Petite „Malle” wzorowana na podróżnym kufrze sprzed dziesięcioleci. Choć pomieści zaledwie paczkę chusteczek, nie można jej odmówić uroku, a do jej fanek należy Ania Lewandowska.

Pierce bag J.W.Anderson

Czy torebkę można poddać piercingowi? J.W Anderson stworzył futurystyczny model z ogromnym kolczykiem, który podbił serca trendsetterek. To właśnie od niego rozpoczął się szał na torebki z metalowymi kołami-kolczykami, które dziś dostaniemy w każdej sieciówce. Połączenie estetyki lat 90. oraz militarnych inspiracji okazało się przepisem na sukces, a Pierce Bag szybko stała się instagramowym hitem.

Fot.: Imaxtree, Shutterstock

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.