Kategorie

golenie zarostu na twarzy

Depilacja i golenie twarzy u kobiet – kontrowersyjny trend?

Depilacja twarzy to temat kontrowersyjny, który kobiety wolałyby pozostawić za drzwiami łazienki. Jednak wąsik czy zbyt obfite owłosienie może odjąć kobiecie pewności siebie. Zobacz, jak poradzić sobie z tym wstydliwym problemem.

Twarz to część ciała, o którą dbamy wyjątkowo pieczołowicie. Dokładna pielęgnacja, codzienny makijaż, zabiegi u kosmetyczki – dążymy do tego, żeby nasza cera była dopieszczona i wyglądała możliwie jak najlepiej. Niezaprzeczalnym problemem, z którym kobiety walczą, jest nadmierne owłosienie na twarzy, które wciąż pozostaje tematem tabu. Podpowiemy, jak usunąć to wyjątkowo niepożądane owłosienie w domowym zaciszu oraz wyjaśnimy, czym jest tajemniczy „dermaplaning”.

Depilowanie delikatnych okolic twarzy

Widoczne włoski na twarzy mogą zepsuć nam humor i sprawić, że nie będziemy czuły się atrakcyjnie. Na szczęście jest kilka domowych, sprawdzonych sposobów, które pozwolą nam pozbyć się nadmiernego owłosienia. Pierwsza i zarazem najbardziej popularna metoda to depilacja plastrami z woskiem. Mimo że jest ona dość bolesna, to kobiety cenią ją sobie za niski koszt i efekt utrzymujący się przez ok. 7 dni. Produkt rozgrzewamy w dłoniach i przykładamy do skóry, po czym odrywamy energicznym ruchem. Włoski powinny pozostać na plastrze, jeśli jednak nie udało nam się usunąć wszystkich – czynność powtarzamy. Po aplikacji plastrów z woskiem na naszej skórze może pojawić się podrażnienie, które możemy zniwelować za pomocą oliwki kosmetycznej. Inną, mniej drastyczną metodą jest stosowanie kremu do depilacji, który rozpuszcza główny budulec włosa, czyli keratynę. Dzięki temu krem usuwa z naszej twarzy nawet najmniejsze i niewidoczne na pierwszy rzut oka włoski. Niestety, sposób ten jest krótkotrwały i niweluje owłosienie na ok. 3-4 dni, po czym zabieg trzeba powtórzyć. Ze stosowaniem kremów do depilacji trzeba również bardzo uważać, ponieważ mogą powodować uczulenia. Dlatego, zanim zastosujesz go na twarzy, wykonaj test alergiczny.

Depilacja laserowa

Trzeba przyznać, że domowa depilacja twarzy może frustrować. Wymaga dużej systematyczności, poświęconego czasu i powoduje podrażnienia, które nie dodają uroku. Dlatego profesjonaliści proponują wykonanie zabiegu laserowego, który permanentnie usunie zbędne owłosienie z naszej twarzy. Metoda ta jest droższa i wymaga od nas szczególnej dbałości o skórę twarzy zarówno przed, jak i po zabiegu, jednak efekty po zastosowaniu całej serii zabiegów (ok. 3-8 razy) są naprawdę spektakularne. Energia lasera bezpośrednio działa na meszek włosowy, w którym zachodzi reakcja termiczna trwale niszcząca włosa. Zabieg ten nie jest jednak przeznaczony dla wszystkich. Zanim profesjonalista podejmie się zabiegu przeprowadza szczegółowy wywiad, po którym określa, czy może go wykonać.

Dermaplaning, czyli golenie twarzy

Na koniec temat kontrowersyjny, czyli golenie całej twarzy przez kobiety, fachowo nazywane dermaplaningiem. Może być to szokujące, ale zabieg ten stał się dla wielu kobiet codziennym rytuałem. Dlaczego kobiety traktują swoją delikatną twarz golarką czy brzytwą? Trend zyskał szaloną popularność w Internecie, gdzie vlogerki kosmetyczne prezentowały na filmikach zalety tego spornego zabiegu. Według nich, skóra po goleniu jest idealnie gładka i nieskazitelna oraz perfekcyjnie przygotowana pod makijaż. Wszystko za sprawą ostrza, które ma działać jak najlepszy peeling i złuszczać wierzchnie warstwy naskórka. Mimo zalet, jakie wymieniają zwolenniczki golenia twarzy, nas ten sposób wciąż trochę przeraża, dlatego maszynkę do golenia pozostawimy naszym partnerom i pozostaniemy przy stosowaniu tradycyjnych, kobiecych zabiegów.

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.