Kategorie

  • Allani
  • /
  • Makijaż
  • /
  • Dopasuj odpowiednią szminkę, czyli jak szybko wybielić zęby
Różowa pomadka optycznie powiększy usta

Dopasuj odpowiednią szminkę, czyli jak szybko wybielić zęby

My, Kobiety, uwielbiamy podkreślać usta na różne sposoby. Często jednak zapominamy, że źle dobrana pomadka potrafi optycznie sprawić, że nasze zęby wyglądają na zaniedbane. Tym razem podpowiemy Ci, jak szybko „wybielić” zęby i których szminek unikać, by nie popełniać urodowych błędów.

Uważaj na ciepłe odcienie

Ciepłe i intensywne kolory pomadek, choć w urodowych sesjach mogą wydawać się doskonałe, w rzeczywistości stanowią głównego sprawcę makijażowych błędów. Niestety, te odcienie są bardzo wymagające, w stosunku do barwy zębów. Jeśli nie byłaś ostatnio u dentysty na zabiegu ich wybielania, zdecydowanie powinnaś zrezygnować z pomadek w kolorach widocznych poniżej. Podziękujesz nam za to później, gdy zobaczysz swój uśmiech na zdjęciach z wieczornych imprez lub ważnych, uroczystych wydarzeń. A jeśli już mowa o intensywnych barwach….

Błędy w codziennym makijażu

Codzienny makijaż również może stanowić pole minowe urodowych błędów. Często decydując się na szminkę w kolorze zbliżonym do naturalnej barwy naszych ust, wybieramy te w koralowych odcieniach. Niestety, zaraz po ich zaaplikowaniu, nasze zęby w magiczny sposób zmieniają się w żółte. Dlaczego tak się dzieje? Ciepły, koralowy pigment (niezależnie od tego, czy wybierzemy kolor nude, czy ceglastą czerwień) zawsze będzie sprawiał, że nasz uśmiech będzie wydawać się żółty. Dlatego ważne jest, by wybierać zimne odcienie szminek.

Nie bój się mocnych kolorów

Nie oznacza to od razu, że musisz rezygnować z mocnych kolorów. Wręcz przeciwnie, używaj ich do woli, ale tylko i wyłącznie tych w zimnych odcieniach, o mocnym kryciu i pigmentacji. Zwróć uwagę na poniższy makijaż. To śliwkowy burgund, lecz zęby wcale nie wydają się przy nim żółte. Wszystko za sprawą zimnej, zgaszonej barwy. Jeśli chcecie dodatkowo uzyskać efekt optycznie powiększonych ust, zrezygnujcie z pomadek z rozświetlaczem, na rzecz tych matowych. To cały sekret pięknego, promiennego uśmiechu, z którego większość kobiet nie zdaje sobie sprawy.

Zimne, głębokie odcienie optycznie wybielą zęby

A teraz spójrzcie na różnicę w uśmiechu po zastosowaniu zgaszonej tonacji pomadek. Dla porównania zestawiamy ze sobą aż trzy rodzaje makijażu: codzienny, wieczorowy i imprezowy. Chyba po tym artykule nie masz już wątpliwości, jakie pomadki stosować, by optycznie wybielić zęby, prawda? A jeśli nie jesteś fanką szminek, zawsze możesz zdecydować się na błyszczyk w płynie. Trzeba wtedy jednak uważać przy malowaniu, bo bardzo łatwo przesadzić z efektem aplikatora. Sprawdźcie teraz swoje kosmetyczki i bez wyrzutów sumienia wyrzućcie produkty, które robiły krzywdę Waszemu pięknemu uśmiechowi!

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)

One Comment