Kategorie

  • Allani
  • /
  • Włosy
  • /
  • Dodaj objętości swoim włosom w 5 minut!
jak dodać objętość włosom

Dodaj objętości swoim włosom w 5 minut!

Każda kobieta marzy o puszystych włosach, które od rana do wieczora będą spektakularnie uniesione od nasady! Niestety marzenia o hollywoodzkiej fryzurze, często z powodu braku czasu, kończą się na niesfornym, codziennym koczku. Podpowiemy, jak poradzić sobie z tym problemem!

Masz tylko 5 minut! Co robić?

Aby uzyskać objętość, wystarczy kilka sprawdzonym trików, które nie zajmą Ci więcej niż 5 minut! Wcześniej przygotuj do tego swoją kosmetyczkę i zaopatrz ją w piankę dodającą objętości, suchy szampon, dobrej jakości lakier do włosów oraz suszarkę. Jeśli naprawdę się spieszysz, to najprostszym rozwiązaniem jest spryskanie włosów suchym szamponem oraz nadanie im objętości palcami, pochylając głowę do przodu. Taki zabieg możesz bardzo szybko wykonać nawet w trakcie krótkiej przerwy i sprawić, że włosy odzyskają swoją poranną objętość. Możesz również przed wyjściem wysuszyć fryzurę pod włos – czyli w kierunku przeciwnym do ich wzrostu, a następnie zastosować piankę nadającą objętość włosom – to sprawdzony trik! Pomocne również będzie przesunięcie przedziałka – przemieszczenie go nawet o centymetr może zrobić wielką różnicę! Nie zapomnij o utrwaleniu fryzury lakierem – w końcu chcesz, żeby efekt utrzymywał się aż do wieczora!

15 minut do wyjścia? Zastosuj te triki!

Masz 15 minut? To naprawdę sporo czasu, aby wyczarować piękną fryzurę o dużej objętości. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się termoloki oraz suszarka z dyfuzorem. Dla osób mniej zaawansowanych polecamy zastosowanie termoloków, które nie nagrzewają się zbyt mocno. Stosuj je na podsuszone włosy i nakładaj dokładnie na kosmyki, z dużą starannością, tak żeby końcówki włosów nie wywijały się niesfornie. Następnie odczekaj 10 minut i ściągnij wałki. Włosy przeczesz palcami i spryskaj je dobrej jakości lakierem. Drugim rozwiązaniem jest suszenie włosów suszarką z dyfuzorem. To specjalna, okrągła nakładka z kolcami, przez które przepływa ciepłe powietrze. Nałóż na włosy piankę dodająca objętość i susz włosy ugniatając je dyfuzorem oraz wykonując koliste ruchy urządzeniem. Jest to sposób szczególnie przydatny dla osób, które naturalnie posiadają falowane lub kręcone włosy.

Jeśli masz 30 minut …

Fryzjer poleciłby Ci zastosowanie okrągłej szczotki. Pamiętaj – im większa jej średnica, tym Twoje włosy bardziej zyskają na objętości. Stylizacja z taką szczotką jednak nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto wcześniej potrenować, zanim wykorzystasz ją w sytuacji „na ostatnią chwilę”. Najlepiej czynność tę podpatrzyć u profesjonalnego stylisty i spróbować odzwierciedlić ją w domu. Taką objętość uzyskuje się susząc lekko wilgotne pasma włosów, starając się każdy kosmyk wyciągać jak najmocniej u nasady i podkręcać go przy końcach. Na koniec, standardowo warto spryskać fryzurę mgiełką utrwalającego lakieru. Możesz również wykorzystać lokówkę lub prostownicę i wykonać delikatne fale na swoich włosach, starając się wcześniej lekko podtapirować je u nasady. Ważne jest również zastosowanie preparatów termoochronnych, które zabezpieczą Twoje włosy przed wysoką temperaturą.

Stosujesz te triki? Czy może masz swoje, sprawdzone sposoby na uzyskanie objętości?

Napisz nam o tym w komentarzu!

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.