Kategorie

konturowanie różem

Draping – teraz tak konturuje się twarz!

Konturowanie twarzy od pewnego czasu jest jednym z ulubionych trików gwiazd. To sposób na stworzenie idealnych rysów i ukrycie niedoskonałości. Teraz pojawiła się nowa technika – draping. Co to takiego? Sprawdź!

Do czołówki trendów powraca znany kosmetyczny hit z lat 60., czyli draping. To konturowanie twarzy przy użyciu różu. Taki makijaż zapewnia świeżą, promienną cerę, a także zmienia rysy w bardzo naturalny sposób. To kosmetyczny trend, któremu warto przyjrzeć się bliżej!

Draping – wielki powrót!

https://www.instagram.com/p/BHQozmhDrn-/

Technika drapingu pojawiła się w latach 60., choć dopiero później stała się prawdziwym hitem. To sławny makijażysta gwiazd Way Brandy wymyślił, że odpowiednio nałożony róż może zmienić kontur twarzy. Cher, Elizabeth Taylor i wiele innych gwiazd w latach 80. korzystało z tego patentu. Teraz draping wraca do świata urody za sprawą marki Marc Jacobs Beauty, a konkretnie głównego makijażysty – Gilberta Soliz. Dzięki niemu róż znów stał się ważnym kosmetykiem!

Jak konturować twarz różem?

https://www.instagram.com/p/BHbYEHaA6rQ/

Potrzebujemy różu w dwóch odcieniach. Jaśniejszy kosmetyk rozświetli twarz, a ciemniejszy – pokreśli rysy.

Najpierw nakładamy miks dwóch odcieni różu. Gdzie dokładnie? Wzdłuż kości policzkowych, aż do okolic łuku brwiowego. Możemy dodać róż również na skroniach oraz czole, a także szyi.

Kolejnym krokiem drapingu jest aplikacja ciemniejszego odcienia. Ten kosmetyk powinien się znaleźć tuż poniżej linii kości policzkowych, jasny róż natomiast powyżej. Trzeba zatrzeć granicę dwóch różnych produktów, dzięki czemu makijaż będzie naturalny. W przypadku różu łatwo przesadzić, dlatego uważaj z ilością nakładanych kosmetyków!

Draping – technika konturowania

W przypadku drapingu ciemny odcień różu zastępuje bronzer, a jasny działa jak rozświetlacz. Przy konturowaniu twarzy najlepiej sprawdzi się produkt o lekkiej konsystencji. Będzie się dobrze nakładał, a także wyglądał naturalnie. Dzięki drapingowi możemy odmłodzić twarz – mieszamy dwa odcienie różu i aplikujemy na policzkach. Naturalny rumieniec gwarantowany! Ta technika działa również jak lifting. Tutaj wystarczy nałożyć miks dwóch produktów wzdłuż kości policzkowych. Jeśli chcemy dodać cerze blasku stosujemy róż na skroniach i zewnętrznej linii powiek. Prawda, że proste?
[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=3nXc7RLxUEo” width=”840″ height=”800″]zdj [/su_youtube]

Fot.: Shutterstock, YouTube, Instagram

Napisz do autora: karolina.stola@allani.pl

Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.