Kategorie

  • Allani
  • /
  • News
  • /
  • Dziś premiera, której żadna miłośniczka mody nie może przegapić!
Natalie Portman jako Jackie Kennedy

Dziś premiera, której żadna miłośniczka mody nie może przegapić!

Do kin trafia dzisiaj długo wyczekiwany film Jackie z Natalie Portman w roli głównej! Zobaczcie zwiastun filmu i stylizacje inspirowane eleganckimi kostiumami pierwszej damy i ikony stylu, Jackie Kennedy!

Jackie Kennedy – ikona stylu

Na premierę dramatu Jackie w reżyserii Pablo Larraina czekaliśmy nie tylko ze względu na fenomenalną rolę Natalie Portman, ale również z powodu kostiumów, które możemy oglądać na ekranie. Film o niezapomnianej pierwszej damie Ameryki to ukłon w stronę klasycznej elegancji z lat 60. Wiele elementów stroju Jackie Kennedy do dzisiaj stanowi podstawy garderoby kobiet na całym świecie.

 

Klasyczny styl pierwszej damy

Jackie lubiła wyglądać elegancko i zgodnie z dress codem narzuconym przez Biały Dom, ale zawsze interpretowała klasykę na swój unikalny sposób.  Do pastelowych kostiumów chętnie dodawała naszyjniki z pereł, które były jej ulubioną biżuterią. Nie wychodziła z domu bez dużych okularów przeciwsłonecznych i wzorzystych apaszek. Zgodnie z panującymi wówczas trendami wybierała proste w formie ubrania i pasujące do stylizacji kapelusze. Kochała trencze i proste kamelowe płaszcze. Do dzisiaj jej styl jest inspiracją i jednym z wyznaczników klasycznej elegancji.

Fantastyczna rola Natalie Portman

Film Jackie miał swoją premierę w Toronto, podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w zeszłym roku. Zachwyt wzbudziła rola Natalie Portman i głośny debiut Pablo Larraina. Obraz wyprodukował sam Darren Aronofsky. W Polsce film wchodzi do kin 3 lutego!

 

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=pZTXv5NpgaI” width=”840″ height=”800″]

 

W pierwszym zwiastunie filmu Natalie Portman wypowiada słynną kwestię z musicalu Camelot, którą często opisywano prezydenturę JFK. Biały Dom nazywany był Camelotem również za sprawą ulubionej piosenki Prezydenta Kennedy’ego z tego właśnie musicalu.

Fot.; Eastnews.pl, youtube.com 

 

Napisz do autora: katarzyna.sekscinska@allani.pl

Od ponad 10 lat związana z branżą Fashion jako manager, VM, stylista, dyrektor kreatywny i wykładowca akademicki. Z wykształcenia specjalista ds. PR i Corporate Identity. Traktuję modę jako sztukę wyrażania emocji i jeden z kluczy do realizacji marzeń i życiowych celów. Hołduję zasadzie ‘less is more’ czyli prostym rozwiązaniom w budowaniu garderoby i etycznemu podejściu do mody. Praca wymaga ode mnie dużych pokładów kreatywności, więc w wolnym czasie wyłączam telefon i komputer, bycie offline to dla mnie najlepszy relaks.