Kategorie

edyta górniak

Edyta Górniak – zobacz, jak zmieniała się przez lata

Edyta Górniak świętowała wczoraj swoje 45. urodziny! Z tej okazji postanowiłyśmy odbyć sentymentalną podróż do początków jej kariery. Zobacz, jak bardzo zmieniła się piosenkarka!

Edyta Górniak kończy 45 lat

Edyta Górniak to niewątpliwie jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek. Już od 27. lat nęci widownię swoim niezrównanym głosem, który wciąż zachwyca, tak jak przy jej debiucie. Wokalistka wciąż jest jedną z czołowych artystek, której występy przyprawiają o ciarki na skórze. Mimo że obecnie częściej widzimy ją na jurorskim fotelu niż na scenie, to wciąż pamiętamy jej wielkie przeboje, takie jak Dumka na dwa serca, czy To nie ja, które nadal często nucimy i kochamy. Przez wszystkie lata kariery Edyta Górniak przeszła niesamowitą metamorfozę, zarówno wokalną, jak i wizualną – zobacz, jak zmieniała się nasza polska sceniczna diwa!

Metamorfoza Edyty Górniak

Wokalistka swoją karierę rozpoczęła w 1990 roku debiutem na festiwalu w Opolu, który okazał się jej przepustką do wielkiego, muzycznego świata! Po tym imponującym sukcesie wzięła udział w castingu do musicalu Metro, reżyserowanego przez Janusza Józefowicza, w którym otrzymała rolę w czołowej obsadzie. Następnie, w 1994 roku, nastąpił niekwestionowany przełom w jej karierze, wspominany do tej pory! Edyta Górniak zajęła drugie miejsce w konkursie Eurowizji, gdzie oczarowała widownię piosenką To nie ja. Do tej pory wynik ten jest najlepszą pozycją, jaką udało się osiągnąć polskiemu reprezentantowi w tym konkursie!

Zobacz, jak zmieniała się wokalistka:

Ubierz się jak Edyta Górniak:

Kolejne lata nie były jednak dla wokalistki tak łaskawe. Szczególnie niekorzystny był rok 2002, w którym niechlubnie zasłynęła niefortunnym wykonaniem polskiego hymnu podczas otwarcia Mistrzostw Świata w Koreii Południowej i Japonii. Jej interpretacja melodii została uznana za profanacje i mocno skrytykowana. Ten występ do tej pory odbija się na karierze Edyty czkawką, będąc powodem żartów i uszczypliwych komentarzy.

Ten niefortunny występ jednak nie przekreślił kariery Edyty, która niejednokrotnie udowodniła, że jest jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek! Wciąż jej głos uznawany jest za jeden z najpiękniej brzmiących wokali w polskiej muzyce rozrywkowej. Obecnie piosenkarka nie jest niestety stałą bywalczynią dużej sceny. Deski hali koncertowej zamieniła na wygodny fotel jurorski, w takich muzycznych talent show jak The Voice of Poland czy Hit, Hit, Hura.

Ubrania w stylu Edyty Górniak:

Zobacz, jak wyglądała Edyta Górniak na początku kariery:

Wokalistka właśnie skończyła 45 lat, a jej uroda nadal nie przemija. Mamy wrażenie, że czas dla niej jest wyjątkowo łaskawy! Wszystkiego najlepszego dla naszej polskiej diwy!

Ubierz się jak Edyta Górniak:

Fot.: EastNews

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.