Kategorie

  • Allani
  • /
  • W stylu gwiazdy
  • /
  • Elżbieta II w najmodniejszych butach sezonu. Wszystkie kobiety pragną je mieć!
jakie buty nosi Elżbieta II

Elżbieta II w najmodniejszych butach sezonu. Wszystkie kobiety pragną je mieć!

Czy spodziewałyście się, że Elżbieta II może być prawdziwą trendsetterką? Otóż tak! 91-letnia królowa Wielkiej Brytanii właśnie udowodniła, że zna się na modzie. Zobaczcie tylko jej buty – ten model pożądają wszystkie it-girls!

Kto by pomyślał, że Elżbieta II w tym wieku będzie nosiła ubrania i akcesoria, które są szalenie popularne wśród 20-sto i 30-stolatek. Brytyjska królowa słynie raczej z klasycznych i zachowawczych stylizacji: zawsze nosi garsonkę i płaszcz, nie rozstaje się z czarną trapezową torebką, a jedyne szaleństwo na jakie sobie pozwala, to fantazyjne kapelusze w odważnych kolorach. Jednak ostatnio Elżbieta coraz częściej pokazuje, że w każdym wieku można bawić się modą. Niedawno zaskoczyła wszystkich swoją obecnością na pokazie mody. Do tej pory żaden angielski monarcha nie odważył się na taki krok. Teraz 91-latka znów pozwoliła sobie na ekstrawagancję. Spójrzcie tylko na jej buty – czyż to nie kultowy model pożądany przez kobiety na całym świecie?

Elżbieta II w mokasynach Gucci

W tym tygodniu Elżbieta II pojawiła się na obchodach 250. urodzin Royal Academy of Arts, czyli królewskiej akademii sztuki w Londynie i od razu zszokowała wszystkich. Na jej stopach bowiem można było ujrzeć najmodniejsze buty tego sezonu. Czarne mokasyny Gucci z charakterystyczną złotą klamrą to model, który wśród większości it-girls jest prawie obiektem kultu. Takie buty nosi Chiara Ferragni, a w Polsce nie rozstaje się z nimi Jessica Mercedes czy Joanna Horodyńska. Teraz do ich grona dołączyła Elżbieta II. Królowa sprytnie zestawiła czarne mokasyny z płaszczem w kolorze intensywnej pomarańczy i z kapeluszem w takim samym odcieniu. Trzeba przyznać, że prezentowała się rewelacyjnie. Pomyślałybyście, że w tym wieku władczyni czymś jeszcze nas zaskoczy?

Skórzane mokasyny Gucci są obecne w ofercie włoskiego domu mody już od ponad 50 lat, jednak to właśnie ostatnio przeżywają swoją drugą młodość. Trendsetterki zakochały się nie tylko w klasycznym minimalistycznym modelu. Chętnie noszą również designerskie mokasyny z futerkiem czy wykonane z kolorowej skóry. Dla Was polecamy jednak klasyczną czarną parę. Wiosnę bez problemu zestawicie je ze zwiewnymi sukienkami czy jeansami. Jak widać, na takie buty może sobie pozwolić kobieta w każdym wieku. Czyżby mokasyny Gucci stały się obuwiem, które łączy pokolenia?

Najmodniejsze mokasyny tej wiosny:

Zobacz więcej idealnych półbutów na wiosnę >>>

Fot.: Eastnews

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.