Kategorie

  • Allani
  • /
  • Gwiazdy
  • /
  • Ewa Farna pod lupą – fakty i ciekawostki z jej życia
Ewa Farna

Ewa Farna pod lupą – fakty i ciekawostki z jej życia

Ewa Farna, kiedyś niepozorna dziewczyna z rockowym zacięciem, dziś jest pewną siebie gwiazdą, bijącą rekordy popularności! Zobacz, jak wyglądała jej droga na sam szczyt!

Dzieciństwo i spektakularne początki kariery

Ewa Farna wychowywała się po czeskiej stronie Tatr, w Wędryni na Zaolziu, jednak jej przynależność do polskich korzeni jest bardzo silna. Kariera w Polsce prędzej czy później była więc wokalistce pisana. Zaskakujący jest jednak fakt, że Ewa początkowo nie wiązała swojej przyszłości z muzyką, a raczej widziała siebie jako sportsmenkę, szusującą na nartach po stokach. Los jednak chciał inaczej i już w wieku 11 lat wygrała swój pierwszy konkurs wokalny na czeskich Morawach. Jej imponujący głos zachwycił znanego producenta muzycznego, Leszka Wronę, który zaproponował jej współpracę, będącą biletem do ogromnego sukcesu! W Polsce jej imponujące możliwości wokalne po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć w programie „Szansa na sukces”, w którym Ewa zdeklasowała swoich konkurentów piosenką Jacka Cygana „Za młodzi, za starzy”.

Sukces płytowy

Ewa Farna na polskim rynku muzycznym zadebiutowała w 2007 roku płytą „Sam na sam” – był to jej pierwszy krążek polskojęzyczny, który w kraju spotkał się z niesamowitą aprobatą. Był to jednak dopiero przedsmak rozkwitu kariery, ponieważ największy sukces przyniósł jej krążek „Cicho”, który trzykrotnie pokrył się platyną, a piosenki z tej płyty stały się hitami nuconymi przez całą Polskę! Ewa, oprócz sukcesu w naszym kraju, równocześnie rozwijała się jako wokalistka u naszych sąsiadów, stając się tym samym międzynarodową gwiazdą! Niesiona falą popularności piosenkarka dotychczas wydała jeszcze trzy płyty w języku polskim – „Ewakuacja”, „(W)Inna”, „Winna”, które szybko stały się medialnymi bestsellerami.

Jurorka talent show

Co wyróżnia Ewę spośród innych polskich wokalistek? Oprócz potężnego głosu, ma również niebywałą charyzmę i dystans do siebie, co z powodzeniem wykorzystali twórcy programów typu talent-show, obsadzając ją w roli trenerki lub jurorki. Jej cięty język, ale również mądrość w fachowej ocenie uczestników okazały się niejednokrotnie perełką w „X-Factorze” lub trwającym obecnie „Idolu”. Ewa była również nieocenioną mentorką dla uczestników, co przekładało się na ich osiągnięcia w programie! Jej drużyna w show „Bitwa na głosy” zajęła drugie miejsce, podobnie jak jej podopieczna, Marta Bijan, w „X Factorze”.

Wypadek

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=Y8tdm8Ko3qg” width=”840″ height=”800″]zdj [/su_youtube]

W 2012 roku media obiegła informacja o poważnym wypadku samochodowym Ewy Farnej. Samochód został doszczętnie zniszczony, jednak wokalistce udało się wyjść z tej tragedii jedynie z otarciami i wstrząśnieniem mózgu. Sam wypadek był jednak dopiero początkiem „burzy medialnej”, która pojawiła się wokół Ewy, ponieważ okazało się, że piosenkarka prowadziła samochód po spożyciu alkoholu. Dziennikarze zarzucali dziewczynie skrajną brawurowość i brak poczucia, że jako idolka tysięcy nastolatek, powinna być dla nich wzorcowym przykładem. Jej kariera stała w tym okresie pod wielkim znakiem zapytania… Ewa wykazała swoją skruchę nie tylko medialnie – ślad po swoim wypadku pozostawiła również na płycie „(W)Inna”, w piosence „Przepraszam”, która jest jej refleksją na temat tego krytycznego zdarzenia w jej życiu.

Wielka metamorfoza

Styl Ewy Farnej, począwszy od jej debiutanckich występów w Polsce, znacznie ewoluował. Piosenkarka z zadziornej rockowej dziewczynki, stała się stylową kobietą, pełną wdzięku i seksapilu. Mimo że przez lata była szykanowana ze względu na sylwetkę w większym rozmiarze, to zdawać by się mogło, że hejt jeszcze bardziej ją umocnił oraz ukształtował silną pewność siebie. Ewa nauczyła się, jak podkreślać swoje atuty i maskować niedoskonałości, dzięki czemu z roku na rok możemy oglądać piosenkarkę w wizerunkowo lepszej formie.

Fot.: EastNews, Instagram, YouTube

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.