Kategorie

Angelina Jolie

10 faktów z zaskakującego życia Angeliny Jolie

Jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie, nie tylko ze względu na swój wygląd, ale przede wszystkim z powodu wielkiego serca – Angelina Jolie. Myślisz, że wiesz o niej wiele? Te fakty mogą Cię zaskoczyć! 

Jest jedną z najbardziej utalentowanych, współczesnych aktorek. Została wielokrotnie wyróżniona prestiżowymi nagrodami, wśród których najważniejszy jest niewątpliwie Oskar za rolę drugoplanową w filmie „Przerwana lekcja muzyki”. Co jeszcze powinnaś wiedzieć o tej wybitnej osobowości medialnej? Zobacz poniżej.

Fakt 1

Young Angelina ?

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Angelina Jolie (@angelinajolieofficial)

Angelina Jolie urodziła się 4 czerwca 1975 roku w Los Angeles. Jest córką aktorów Marcheline Bertrand i Jona Voighta, zdobywcy Oskara, za rolę pierwszoplanową w filmie „Powrót do domu” z 1978 roku. W żyłach Angeliny Jolie płynie wielokulturowa krew, ponieważ od strony ojca jest Słowaczką i Niemką, a matka ma korzenie franko-kanadyjskie. 

Fakt 2

Angelina at 15 years old ❤️

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Angelina Jolie (@angelinajolieofficial)

Matka Angeliny widziała w córce ogromny potencjał w zawodzie modelki. W wieku 14 lat podpisała kontrakt z agencją Finesse Model Management, jednak, jak się później okazało, nie był to dobry okres w życiu młodej Angeliny. Na castingach dowiedziała się, że jej już i tak anorektyczne ciało nie jest perfekcyjne i musi się odchudzać, co drastycznie wpłynęło na jej samoocenę. Aktorka przeżyła załamanie nerwowe, w wyniku którego zaczęła się okaleczać.

Fakt 3

giphy

Angelina miała w swoim życiu wiele ciężkich i mrocznych okresów. Jako nastolatka przeżywała stany depresyjne i wielokrotne miała myśli samobójcze. Rozwiązanie swoich problemów odnajdowała w samookaleczeniu, które przynosiło jej złudną ulgę. Jako nastolatka ubierała się na czarno i nosiła fioletowe włosy oraz zrobiła sobie kurs reżysera ceremonii pogrzebowych. Angelina często patrzyła na swoje życie w czarnych barwach. Potwierdził to Brad Pitt, który ujawnił w jednym z wywiadów, że Angelina wyraziła zaskoczenie, że udało jej się dożyć 40 urodzin. Ma to związek ze śmiercią jej babci, ciotki i matki, które młodo zmarły na raka piersi. Angelina, aby uchronić się od takiego końca, profilaktycznie poddała się w 2013 roku mastektomii obydwu piersi, a następnie jajników i jajowodów.

Fakt 4

Na ciele aktorki znajduje się 15 tatuaży, które mają dla niej duże znaczenie symboliczne. Pomiędzy jej łopatkami widnieje napis „Know your rights” – który jest tytułem piosenki jej ulubionego zespołu The Clash, jak również manifestem wolności. Na swoim ciele aktorka również wytatuowała symbole przypominające jej zmarłą matkę oraz byłe związki. Okazały jest również tatuaż 30 centymetrowego tygrysa na jej plecach, który obrazuje charakter i naturę Angeliny. Charakterystyczne są również tatuaże ze współrzędnymi geograficznymi, które upamiętniają miejsca narodzin jej szóstki dzieci oraz męża, Brada Pitta. 

Fakt 5

W działalność humanitarną Angelina zaangażowała się w 2001 roku, po pobycie w Kambodży, gdzie kręciła zdjęcia do filmu „Lara Croft: Tomb Rider”. Zobaczyła tam ogrom biedy, który poruszył jej serce. Od tej pory przekazała miliony na cele charytatywne i odbyła dziesiątki misji, w których pomagała uchodźcom i ludziom dotkniętych biedą. Wraz z mężem założyła również fundację Jolie-Pitt, która wspiera finansowo organizację Global Action for Children oraz Lekarze Bez Granic.

Fakt 6

?❤️

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Brad Pitt + Angelina Jolie (@brangelinanews)

Angelina wchodziła trzykrotnie w związki małżeńskie. Swój pierwszy ślub Jolie wzięła w 1996 roku z aktorem Johnym Lee Millerem. Ich związek jednak szybko się rozpadł, co aktorka tłumaczyła zbyt młodym wiekiem. Niespełna rok po pierwszym rozwodzie została żoną aktora,  Billy’ego Boba Thorntona. Ślub odbył się w Las Vegas, a Angelina, zamiast białej sukni, założyła jeansy i czarny T-shirt. Ich związek trwał 3 lata. W roku 2005 media obeszła plotka, że Angelina wdała się w romans na planie filmu  Mr. & Mrs. Smith, z żonatym z Jennifer Aniston, Bradem Pittem. Mimo że aktorka zaprzeczała tym plotkom, to w 2006 roku do mediów dotarła informacja, że jest w ciąży z Pittem. Osiem lat później wzięli ślub. 

Fakt 7

Happy Mother’s Day! ❤️

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Angelina Jolie (@angelinajolieofficial)

Angelina Jolie ma szóstkę dzieci, które wychowuje wspólnie z Bradem Pittem. Trójka z nich jest adoptowana: Maddox Chivan z Kambodży, Zahara Marley z Etiopii i Pax Thien z Wietnamu. Pozostała trójka to jej biologiczne dzieci z Bradem Pittem: Shiloh Nouvel i bliźnięta Knox Leon i dziewczynka Vivienne Marcheline.

Fakt 8

Gdy Bradowi i Angelinie urodziła się pierwsza córka, wszystkie gazety chciały zdobyć jej zdjęcie. Para sprzedała je prasie za bagatela 4,1 mln $, co wydaje się niewielką sumą przy 14 mln $, które zapłaciły dwa lata później magazyny People i Hello! za zdjęcie narodzonych bliźniaków. Oczywiście para zarobione w ten sposób pieniądze przekazała na cele charytatywne.

Fakt 9

Angelina Jolie

Angelina Jolie w latach 2006-2008 była twarzą kampanii St. John oraz Shiseido. W 2011 roku dostała jednak propozycję nie do odrzucenia od marki Louis Vuitton, gdzie wzięła udział w kampanii wartej 10 mln $, co jest rekordową kwotą dla pojedynczej kampanii reklamowej.

Fakt 10

angelina jolie brad pitt

Na koniec fakt, który zaskoczył miliony fanów Angeliny i Brada na całym świecie. Para, która była postrzegana w mediach za idealną, po dwóch latach związku rozwodzi się. 19 września 2016 roku Angelina złożyła pozew rozwodowy, w którym domaga się całkowitych praw do opieki nad ich szóstką dzieci. To niestety koniec „Brangeliny” – związku, który był przykładem perfekcyjnej pary dla wielu śledzących ich poczynania fanów.

Fot.: EastNews, Instagram, Giphy

 

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.