Kategorie

Ojciec chrzestny

Filmowi Ojcowie: Jakim typem jest Twój tata?

Bycie tatą to niełatwe zadanie, pokaż mu więc, że jest wyjątkowy! Zobacz, co możesz kupić na Dzień Ojca. Żeby ułatwić Ci podjęcie decyzji, wybraliśmy kilka typów ojców prezentujących różne style. Znajdź inspiracje!

 Bryan Mills – Uprowadzona

Bryan jest byłym szpiegiem i ojcem 17-letniej Kim. Grany przez Liama Neesona, bohater ulega namowom swojej córki i zgadza się na jej wyjazd z przyjaciółką do Paryża. Tam, dziewczyna zostaje porwana przez albańskich handlarzy żywym towarem. Bryan wkrótce nawiązuje z nimi kontakt. Scena z telefonem, gdzie niestrudzony ojciec obiecuje jednemu z porywaczy, że zginie, jeśli nie uwolni jego córki przeszła już do historii kina. To ojciec, który zrobi wszystko dla swojego dziecka. Bryan stawia na praktyczne, dobre jakościowo zestawy, składające się z jeansów i t-shirtu. Jeśli Twój tata też lubi świetnie wykonane ubrania, warto go uszczęśliwić prezentem w postaci funkcjonalnych, wysokogatunkowych materiałów. Dla odświeżenia, poniżej najsłynniejsza scena z „Uprowadzonej”.

#bryanmills call #peppapig #taken #свинкапеппа #юмор #прикол #шутка #видео

Film zamieszczony przez użytkownika 60 секунд (@videos60seconds) 19 Maj, 2016 o 12:55 PDT

Henry Jones senior – Indiana Jones i ostatnia krucjata

Henry Jones jest roztrzepanym profesorem i wielbicielem przygód, pasję tę najwidoczniej przekazał swojemu synowi. Przygoda jest nieodłącznym elementem ich życia. Co prawda seniorowi dalece od strzelania i wysadzania rzeczy w powietrze, jednak świetnie radzi sobie na przykład z prowadzeniem niemieckiego czołgu. Indiana i senior kłócą się jak stare dobre małżeństwo, ale też bardzo się kochają. Henry senior ratuje syna, zaś „Indy” odwdzięcza się za to wodą życia prosto ze Świętego Graala. Ojciec Indiany jest zawsze świetnie ubranym, angielskim dżentelmenem. Jego ekranowa stylizacja składa się z garnituru oraz niebanalnego elementu w postaci muszki, która jest znakiem osiągnięcia „dojrzałości modowej” seniora. Eleganckiemu tacie warto podarować klasyczną, męską ozdobę, jak muszka lub krawat.

George Banks – Ojciec Panny Młodej

Nakręcony w 1991 roku film przedstawiał zabawne perypetie ojca, który dowiaduje się, że właśnie wracająca ze studiów z Europy ukochana córeczka, zamierza stanąć na ślubnym kobiercu. Delikatnie mówiąc George nie do końca godzi się z faktem, że jego najstarsza córka wychodzi za mąż. Nie mówiąc już o zawrotnych kosztach związanych ze ślubem. Steve Martin w roli zdruzgotanego Georga rozczula nas, próbując odzyskać swoją „malutką” córeczkę. George Banks jest zapracowanym przedsiębiorcom, dlatego marynarka, koszula oraz krawat to jego nieodłączne atrybuty. Takiemu tacie warto zakupić porządny portfel!

Jack Byrnes – Poznaj mojego tatę

Kiedy Greg Focker (Ben Stiller) postanawia oświadczyć się swojej dziewczynie Pam Byrnes, na ich drodze do szczęścia staje jej ojciec – Jack Byrnes. W filmie, głównego bohatera spotyka szereg niepowodzeń w pozyskaniu przychylności srogiego ojca Pam, granego przez Roberta De Niro. Nie jest łatwo zaskarbić sobie jego zaufanie, gdyż oprócz żelaznych zasad moralnych jest w pełni przekonany, że żaden mężczyzna nie jest wystarczający dobry dla jego córki. Jak przystało na konserwatystę, Jack ubiera się odpowiednio do swojego wieku – casualowo, ze szczyptą elegancji. Naszą propozycją jest upominek w postaci paska, to rzecz, która na pewno przyda się w męskiej szafie!

Peter McCallister – Kevin sam w domu

Fabuła jest nam wszystkim znana, cała rodzina McCallisterów wyjeżdża do Paryża na Święta Bożego Narodzenia. Z racji porannego pośpiechu rodzice zapominają o Kevinie. Jak to się dzieje? Otóż głowa rodziny, Peter McCallister, pośpiesznie sprzątając kuchenny blat, przypadkowo wyrzuca bilet lotniczy Kevina! Dlatego też, mama Kevina sprawdzając obecność, nie miała biletu lotniczego swojego najmłodszego syna. Cóż, Peter McCallister to typowy roztargniony tata, jednocześnie bardzo opiekuńczy w stosunku do swoich dzieci. Jego styl to smart casual, nosi lekkie marynarki i niezobowiązujące zestawy. Jeśli Twój tata ma podobny gust jak Peter i jest równie zapominalski, zegarek będzie świetnym prezentem!

 

Fot.:Instagram, EastNews

Napisz do autora: joanna.chabrzyk@allani.pl

Studia rozbudziły we mnie pasję do przegrzebywania otchłani Internetu i odnajdywania wartościowych informacji. Jestem zadeklarowaną minimalistką, która nie ulega krótkotrwałym trendom. Praca w Allani pozwala mi realizować się w dziale contentowym oraz rozwijać w dziedzinie mody. W wolnych chwilach zaczytuje się w blogach z pogranicza mody i nowych technologii. Staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i wydarzeniami z branży fashion. W wolnych chwilach sięgam po literaturę drogi.