Kategorie

  • Allani
  • /
  • Włosy
  • /
  • Fryzura dla odważnych kobiet! Zobacz, jak noszą ją gwiazdy
pixie cut

Fryzura dla odważnych kobiet! Zobacz, jak noszą ją gwiazdy

Ta fryzura jest symbolicznym znakiem siły i emancypacji kobiet. Mimo że to cięcie znane jest od dziesiątek lat, to właśnie teraz powraca z jeszcze większym rozgłosem, szczególnie wśród gwiazd show-biznesu! Zobacz, kto zdecydował się na odważne pixie cut!

Trend na krótką, chłopięcą fryzurę rozpoczął się wraz z zakończeniem I Wojny Światowej, kiedy to kobiety odczuły silną potrzebę wyrażania swojej niezależności i wychodzenia poza utarty dla nich schemat. Dlatego w imię idei obcinały swoje długie pukle na kształt męskich strzyżeń. W tych czasach było to odważne i dość kontrowersyjne połączenie, zarezerwowane dla prawdziwych feministek! Do popularyzacji krótkiej fryzury wśród kobiet przyczynił się również polski fryzjer, Antoni Cierplikowski, który w 1920 roku był światowym trendsetterem w dziedzinie kobiecej stylizacji fryzur! To właśnie on wylansował trend na krótkie damskie strzyżenie, z charakterystyczną grzywką na czole, która przyniosła mu sławę. Pixie cut powraca obecnie z jeszcze większym rozgłosem, co potwierdzają metamorfozy wśród największych gwiazd show-biznesu! Dlaczego zyskał sobie aż taką popularność?

Katy Perry

Wielkie wydarzenia w naszym życiu często posuwają nas do radykalnych zmian… najczęściej wizerunku! Rozstanie, nowa praca lub chociażby nadejście wiosny wywołują w nas chęć metamorfozy fryzury i odświeżenia wyglądu! Tak własnie było w przypadku Katy Perry, która niedługo po zerwaniu z Orlando Bloomem odmieniła dość radykalnie swoją fryzurę. Swoje półdługie blond włosy zamieniła na zadziorne i seksowne cięcie, w którym według nas wygląda bardzo kobieco i charakternie. Jak widać, czasami bolesne zerwania mogą przerodzić się w dobre decyzje wizerunkowe. Zgadzacie się?

Scarlet Jahansson

Wiele z nas wyobrażając sobie Scarlet Jahansson ma przed oczami filigranową blondynkę o złocistych, falowanych puklach. Najwyższy czas zapomnieć o tym wizerunku aktorki, ponieważ teraz jej domeną jest chłopięca, mocno wycieniowana fryzura z dłuższą grzywką, którą Scarlet często zaczesuje gładko do tyłu. Trzeba przyznać, że to jedna z bardziej spektakularnych metamorfoz, która podzieliła fanów aktorki. Wraz z obcięciem włosów gwiazda z delikatnej blondynki o twarzy anioła, przerodziła się wizerunkowo w silną, pewną siebie kobietę! Co myślicie o takiej zmianie?

Kristen Stewart

Do radykalnych zmian w wizerunku Kristen możemy się już przyzwyczaić. Od jej roli w „Zmierzchu”, który przyniósł jej największy rozgłos, aż do teraz, byliśmy świadkiem wielu jej metamorfoz, które zazwyczaj podyktowane były rolami w nowych produkcjach. Według nas jednak, najbardziej pasująca do jej osobowości zmiana zaszła gdy aktorka przefarbowała włosy na blond i drastycznie skróciła ich długość. Wraz z ostrym cięciem zaszły u niej również zmiany wizerunkowe. Kristen zaczęła wybierać do swoich stylizacji bardziej męskie kroje oraz intensywniej się malować. Mimo że po tych zabiegach nie można aktorki nazwać klasyczną pięknością, to dzięki spójności w wizerunku aktorce udało się wykreować dobrze odzwierciedlający ją look, który całkowicie wpasowuje się w jej osobowość.

 

Jak podobają Wam się zaprezentowane fryzury gwiazd?

Wolałyście je przed, czy po metamorfozie? Napiszcie w komentarzu!

Fot.: EastNews

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.