Kategorie

  • Allani
  • /
  • Włosy
  • /
  • Fryzury z grzywką, dla których stracisz głowę!
fryzury z grzywką

Fryzury z grzywką, dla których stracisz głowę!

Grzywka – ściąć, czy nie? Każda z nas stała wiele razy przed tym dylematem! Przynajmniej kilka razy w roku dopada nas chęć na odmianę wizerunku i to właśnie dzięki grzywce jesteśmy w stanie osiągnąć szybką i spektakularną metamorfozę. Dowiedz się, czy z grzywką będzie Ci do twarzy!

Rok 2017 w fryzjerstwie ma należeć właśnie do grzywek!  Dobrze dobrana fryzura z takim cięciem potrafi pięknie podkreślić zalety naszej twarzy, skutecznie maskując jej niedoskonałości. Grzywka to sprawdzony sposób na odmłodzenie i złagodzenie rysów oraz nadanie głębi naszemu spojrzeniu! Obecne trendy w stylizacji włosów dają nam ogromne pole manewru! Modne są zarówno bardzo krótkie, postrzępione grzywki, jak i te sięgające poza linię brwi! Zobacz, które cięcie pasuje najbardziej do kształtu Twojej twarzy.

Dopasuj grzywkę do kształtu twarzy

W dobraniu perfekcyjnej fryzury najważniejsze jest umiejętne rozpoznanie kształtu swojej twarzy i dobranie do niego odpowiedniego cięcia. Dlatego zanim zdecydujesz się obciąć drastycznie swoje długo zapuszczane włosy, stań przed lustrem, zwiąż włosy w gładki kucyk i dokładnie przyjrzyj się swojej buzi. Zwróć uwagę na swoje czoło, rozstawienie żuchwy, brodę i owal twarzy i postaraj się rozpoznać jej kształt. Najprościej dzielimy go na cztery grupy: okrągły, trójkątny, owalny i kwadratowy. Już wiesz, do której Ty należysz?

Twoja twarz ma kształt owalny? Zdecydowanie jesteś szczęściarą! Owal jest perfekcyjnym kształtem, który chce uzyskać każdy stylista fryzur! Dlatego decydując się na grzywkę, możesz wybierać w większości proponowanych trendów: sprawdzą się u Ciebie zarówno ciężkie grzywki sięgające brwi, jak i rozwiane i delikatne asymetryczne cięcia.

Dla Pań o okrągłej twarzy proponujemy lekkie, asymetryczne grzywki, zaczesane na bok, które dodadzą delikatności i lekkości fryzurze. Zdecydowanie jednak odradzamy cięć zasłaniających całe czoło (typu „Kleopatra”). Niestety podkreślą one dodatkowo zbyt zaokrągloną linię twarzy.

Twarz trójkątna charakteryzuje się wąskim, szpiczastym podbródkiem i szeroką górną częścią twarzy. Aby zakryć większe czoło, zdecyduj się na postrzępioną, wycieniowaną grzywkę, najlepiej asymetryczną, która zrównoważy rysy Twojej twarzy. Cięcie zasłaniające czoło jest wyjątkowo korzystne przy trójkątnej twarzy, ponieważ zasłania jej mankamenty, dzięki czemu uwaga skupiona jest tylko na jej atutach, np. oczach, które przy takim cięciu zyskują dodatkowej głębi.

Jeśli twoja twarz jest kwadratowa, postaw na cięcia mocno wycieniowane i postrzępione, które łagodzą ostre rysy twarzy. Powinnaś również zrezygnować z ciężkiej grzywki, ciętej na prosto, ponieważ geometryczne linie spotęgują kanciastość twarzy. Wybierając fryzurę dla siebie, postaw na naturalność i grzywkę o swobodnie układających się kosmykach. Artystyczny nieład na głowie, połączony z falami lub miękkimi lokami, sprawdzi się u Ciebie perfekcyjnie!

Komu grzywka nie pasuje?

Podobno grzywka pasuje prawie każdemu, zależy tylko czy odpowiednio ją dobierzemy! Są jednak pewne wyjątki w których grzywka nie będzie naszym sprzymierzeńcem. W szczególności dotyczy to włosów bardzo cienkich i rzadkich z których stworzenie grzywki jest dość problematyczne.  Aby wykonać ładną fryzurę stylista musi zebrać do niej włosy z samego czubka głowy i mimo to, nadal nie są one na tyle gęste, aby grzywka dokładnie zakrywały nasze czoło. W wyniku czego powstają na nim nieatrakcyjne prześwity, które ciężko nam zakryć podczas dnia. Równie problematyczne są włosy z tendencją do kręcenia. Niestety grzywka przy takich włosach wygląda atrakcyjnie tylko zaraz po stylizacji, później jednak efekt WOW znika wraz z każdym kontaktem z wilgocią, czy podmuchem wiatru. Grzywka na takich włosach jest bardzo trudna do utrzymania, dlatego czasami łatwiej z niej zrezygnować.

Zobacz metamorfozy gwiazd!

Nadal zastanawiasz się, czy grzywka jest dobrym pomysłem? Zainspiruj się metamorfozami gwiazd! Zobacz, czy takie cięcie dodało im uroku, czy jednak nie było zbyt trafionym pomysłem.

[poll id=”20″]

Fot.: Shutterstock, EastNews

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.