Kategorie

greenery kolekcja Emiolio Pucci

Greenery kolorem 2017 roku!

Kolejny rok upłynie pod znakiem zieleni! Niedawno Pantone ogłosił Greenery przewodnią barwą 2017 roku. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak nosić ten kolor i z czym go zestawiać, czas nadrobić zaległości!

Po dominacji delikatnych pastelowych odcieni: Serenity oraz Rose Quartz, nadszedł czas na energetyczną i soczystą zieleń. Greenery jest pełną świeżości i werwy barwą z żółtawymi tonami. Symbolizuje nowy początek, a jej odcień nawiązuje do pierwszych wiosennych dni, kiedy przyroda budzi się do życia. Soczysta zieleń ma nam przypominać o naturze i zachęcać do przystopowania we współczesnym zabieganym świecie. Choć kolor jest dość neutralny, można spotkać go wszędzie: w architekturze, designie i wreszcie w modzie. O tym, czy zyska uznanie fashionistek, przekonamy się w najbliższych miesiącach.

 

Greenery w kolekcjach projektantów

Kreatorzy mody przeczuwali, że kolejny sezon będzie odwrotem od delikatnych barw. Zieleń przewija się w kolekcjach Michaela Korsa, Max Mary, Balenciagi, Emilio Pucci czy Miu Miu. Projektanci najczęściej wykorzystują ją w deseniach nawiązujących do tropików, geometrycznych wzorach i kwiecistych ornamentach. Można ją też spotkać w dodatkach: zielone kozaki, nakrycia głowy i torebki kontrastują z jasnymi kolorami i są miłym akcentem na wybiegach.

Jak nosić Greenery?

 

Początkowo wybór Pantone spotkał się z rezerwą. Owszem, energetyczna zieleń świetnie pasuje do wnętrz, jednak w świecie mody podchodzimy do niej z dystansem. Wszystko jednak wskazuje, że w najbliższym czasie Greenery zawojuje topowe ulice i odcień ten będziemy nosić dosłownie od stóp do głów. Przede wszystkim kolor natury doskonale prezentuje się na okryciach. Zielone płaszcze i kurtki dodadzą nam energii w pierwszych wiosennych dniach. Jeśli boisz się opierać swoją stylizację na tak wyrazistej barwie, postaw na Greenery w deseniach. Kwiaty i geometryczne motywy będą świetnie prezentować się na zielonym tle — takie połączenie z łatwością zaakceptujesz na letnich sukienkach, kombinezonach i bluzkach. Nie zapominaj też o dodatkach: zielone torebki, okulary przeciwsłoneczne, buty i biżuteria ożywią każdą stylizację.

Z czym łączyć Greenery?

Energetyczny kolor wymaga odpowiedniej oprawy. Według Pantone Greenery doskonale komponuje się z neutralnymi barwami natury: szarości, beże, brązy i błękity są jak najbardziej dozwolone! Jeśli Twoja szafa wypełniona jest ubraniami w modnych w zeszłym roku odcieniach Serenity i Rose Quartz, nie pozbywaj się ich, tylko swobodnie zestawiaj z nowymi zielonymi nabytkami. Z kolei świetnym patentem na wydobycie charakteru Greenery, jest połączenie go z granatem i złotem — Twoja stylizacja od razu nabierze szlachetności i elegancji.

Czy podoba Wam się Greenery? Macie pomysły na stylizacje w tym kolorze? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Fot.: Instagram, Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.