Kategorie

  • Allani
  • /
  • Włosy
  • /
  • Grzywka z lat 70. triumfalnie powraca! Ty też zapragniesz ją mieć
grzywka curtain bang powraca

Grzywka z lat 70. triumfalnie powraca! Ty też zapragniesz ją mieć

Myślisz o odświeżeniu swojej fryzury? Postaw na grzywkę, która nie przemija i podkreśla rysy twarzy! W czym tkwi fenomen curtain bang, czyli najpopularniejszego uczesania według serwisu Pinterest? Postaramy się tego dowiedzieć!

Grzywka nigdy nie wychodzi z mody, jednak co jakiś czas jej różne odmiany zdobywają większą popularność. Wszystko wskazuje na to, że jesienią na naszych głowach będzie królować curtain bang. W polskim tłumaczeniu jest to po prostu grzywka przedzielona na pół: nieznacznie krótsza od reszty włosów, lekko cieniowana i uniesiona. Zabawne! Być może jeszcze kilka lat temu irytowałaś się wiecznie odstającą, niesforną i rozchodzącą się na boki grzywką. Dziś dzięki takiemu cięciu możesz upodobnić się do największych gwiazd. Grzywka zasłonka jest ukochana przez wiele celebrytek, na czele z Alexą Chung, a jej popularność potrafi zadziwić. Liczba pinów z modną grzywką na serwisie Pinterest wzrosła o 600% Niesamowite!

Na czym polega fenomen curtain bang?

Co stoi za sławą tej z pozoru niepozornej fryzury? Po pierwsze, szał wśród celebrytek i powrót retro trendów. Grzywka zasłonka rządziła w latach 60. i 70., a jej wielką wielbicielką była Brigitte Bardot. Przez dekady w gronie jej fanek znalazły się Kirsten Dunst, Beyonce, Dakota Johnson czy Sienna Miller. Po drugie, curtain bang prezentuje się naturalnie i korzystnie wpływa na rysy twarzy. Rozchodzące się na boki kosmyki wysmuklą Twoją buzię, ukryją różne mankamenty, w tym asymetrię. Po trzecie, ten rodzaj cięcia nie wymaga wiele zachodu – grzywka jest łatwa w utrzymaniu, nie wymusza ciągłych poprawek, a lekki nieład wcale jej nie zaszkodzi. To idealna fryzura dla wszystkich zabieganych dziewczyn!

Jak dbać o modną grzywkę?

Jak już wspominaliśmy, grzywka zasłonka jest jedną z łatwiejszych w utrzymaniu fryzur. Sprawdzi się zarówno na włosach prostych jak drut, jak i tych ze skłonnością do falowania czy puszenia. Aby uzyskać perfekcyjny look wystarczy, że wysuszysz swoją grzywkę unosząc ją na szczotce modelującej, a następnie lekko nastroszysz palcami. Na koniec przyda się odrobina lakieru do włosów, dzięki któremu Twoja fryzura przetrwa cały dzień w nienaruszonym stanie.

Fot.: Shutterstock, Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.