Kategorie

 • Allani
 • /
 • News
 • /
 • I wtedy weszła ona, cała na biało – pierwsza dama

I wtedy weszła ona, cała na biało – pierwsza dama

Ten strój Agaty Dudy wywołał falę mieszanych uczuć w Internecie. Sprawdzamy, o co cały ten szum!

Krótko ścięte blond włosy, eleganckie garsonki… Agata Duda, jako pierwsza dama, u boku męża zawsze prezentuje się nienagannie i z klasą. Stylizacje, choć nie zawsze są w pełni dopracowane, to jednak dobrze dopasowane do okazji. Agata Duda za każdym razem stara się udowodnić, że będąc żoną dyplomaty nie zawsze trzeba ubierać się bez polotu. Jako żona prezydenta często patronuje różnym wydarzeniom. Tak było i tym razem. Po raz trzeci objęła patronatem konkurs „Lodołamacze”, organizowany dla instytucji, pracodawców i osób wspierających zatrudnianie osób niepełnosprawnych. O jej stylizacji na gali finałowej zrobiło się naprawdę głośno!

Biały look Agaty Dudy

Agata Kornhauser-Duda potrafi zaskoczyć swoimi stylizacjami. Tak było i tym razem! Pierwsza dama najczęściej wybiera stroje w ciemnej kolorystyce, ewentualnie ciepłych beżach. Dlatego też często zakłada garsonki i sukienki właśnie w tych barwach. Tym razem było jednak inaczej. Agata Duda postawiła na biały look. Czy ta zmiana była warta modowego ryzyka?

Prezydentowa zdecydowała się na jeden ze swoich ulubionych strojów, który składał się ze spódnicy za kolano (w tej długości najwidoczniej czuje się najlepiej), dopasowanej bluzki i marynarki. Wszystkie elementy wykonane były z tego samego materiału i przyozdobione złotym haftem. Biały komplet został uzupełniony o czółenka i w tym samym kolorze i nieco mocniej odznaczające się kolczyki-perełki.

Stylizację… postanowiła skomentować Dorota Wróblewska, która regularnie na swoim Facebooku zamieszcza wpisy, recenzując modowe wybory znanych osób. Ekspertka od tzw. kodu ubioru nie omieszkała ocenić też bohaterki dzisiejszego artykułu:

Garsonka świetnie uszyta i dobrze dopasowana do sylwetki prezentuje się znakomicie.
Tylko dlaczego białe buty?

Drogie Panie, unikamy takich zestawień.

Czy rzeczywiście było tak źle? Naszym zdaniem zestaw był nieco zbyt komunijny, jednak idealnie współgrał z zimną urodą małżonki Andrzeja Dudy – w prostym, białym komplecie prezentowała się zgrabnie, szykownie i elegancko. Kwestię doboru obuwia pozostawiamy otwartą.

Fot.: Eastnews

Napisz do autora: joanna.chabrzyk@allani.pl

Studia rozbudziły we mnie pasję do przegrzebywania otchłani Internetu i odnajdywania wartościowych informacji. Jestem zadeklarowaną minimalistką, która nie ulega krótkotrwałym trendom. Praca w Allani pozwala mi realizować się w dziale contentowym oraz rozwijać w dziedzinie mody. W wolnych chwilach zaczytuje się w blogach z pogranicza mody i nowych technologii. Staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i wydarzeniami z branży fashion. W wolnych chwilach sięgam po literaturę drogi.

One Comment

 • Asia

  Wrzesień 29, 2017 at 7:36 pm

  Czy to biały kolor to bym polemizowała.. raczej kość słoniowa.. Ale może ja się nie znam, nie mniej jednak, buty faktycznie mogłyby być w innym kolorze.. poza tym, Pani P
  Prezydentowa rzeczywiście zawsze prezentuje się z klasą..