Kategorie

jaki zarost jest odpowiedni do różnych typów twarzy

Idealna broda do kształtu twarzy

Zarost jest dziś na topie i świetnie podkreśla Twoją męskość. Niestety, nawet najmodniejsza broda nie przykuje kobiecych spojrzeń, jeśli będzie niedobrana do kształtu Twojej twarzy. Sprawdź, jak zrobić to poprawnie!

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa wyróżnia się mocno zarysowaną i szeroką szczęką, przez co sprawia wrażenie kanciastej. Zarost może magicznie zredukować tę cechę, jak i ją podkreślić. Jeśli nie chcesz wyglądać jak Johnny Bravo, zapuść brodę głównie na policzkach, a po bokach tnij krótko. Do całości możesz dodać także wąsy. Innym sposobem jest zdecydowanie się na krótką kozią bródkę. Wydłuży ona podbródek, zmiękczy grube kości szczęki i pozwoli skupić wzrok na innych interesujących częściach Twojej twarzy.

Twarz prostokątna

Twarz prostokątna jest podobna do kwadratowej z tą różnicą, że jest znacznie dłuższa. Operowanie zarostem w celu jej wysmuklenia mija się więc z celem. Możesz zatem postawić na krótką brodę mocno przyciętą na policzkach, a wydłużoną po bokach. Inną opcją jest zapuszczenie jedynie bokobrodów, co skróci optycznie Twoją długą twarz. Takie rozwiązanie spodoba się zwłaszcza mężczyznom ceniącym tradycyjny styl (przy okazji zyska uznanie fanek pana Darcy’ego z „Dumy i uprzedzenia”). 

Twarz okrągła

Twarz okrągła nie jest domeną wyłącznie grubszych mężczyzn. Twoje wysiłki powinny skupić się na jej wysmukleniu i wydłużeniu. Odpadają wszelki bokobrody i niekontrolowane zapuszczanie, czego efektem będzie jedynie upodobnienie do wielkiej kuli kręglowej. Postaraj się zatem, aby Twój zarost był krótszy na policzkach, natomiast wydłużał się w stronę podbródka. Świetnym rozwiązaniem będzie zapuszczenie estetycznej koziej bródki, która stworzy wrażenie bardziej wydłużonego i wyrazistego podbródka, a tym samym wyszczupli Twoją twarz.

Twarz trójkątna

Głównym wyznacznikiem trójkątnej twarzy są mocno wyeksponowane policzki i wąska szczęka. Twoja broda powinna nieco wyrównać proporcje. Przede wszystkim warto zaakcentować boki — zarost na nich może być nieco dłuższy. Aby odwrócić uwagę od wydatnego i wąskiego podbródka, możesz również skusić się na zapuszczenie wąsów (ewentualnie połączyć je z krótkim zarostem, jeśli nie chcesz wyglądać zbyt staroświecko).

Twarz owalna

Jeśli jestem posiadaczem twarzy owalnej, która ma idealne proporcje, gratulujemy! Pasuje Ci prawie każdy typ zarostu. Możesz eksperymentować z bokobrodami, długą brodą i różnymi ciekawymi cięciami. Naprawdę, w przypadku takiej twarzy bardzo trudno jest coś zepsuć. Nożyczki i golarka w dłoń! Możesz mieć taką brodę, jaką tylko sobie wymarzysz.

Jeśli zapuściłeś już idealną brodę, dowiedz się, jak o nią dbać >>>

Fot.: Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.